Сущенко
Сущенко Радіо Свобода

Сущенку після скарг на антисанітарію змінили умови утримання – адвокат

Нинішня камера більша, ніж попередня, і в ній є стіл

Роману Сущенку, якого тримають у Кірово-Чепецькій колонії, в Росії, змінили камеру. Тепер це тепле і більше приміщення, тимчасово в ньому перебуває ще один в'язень.

Про це "5 каналу" розповів його громадський захисник Марк Фейгін. Сьогодні він відвідав бранця. Каже, умови утримання Сущенка змінили після його скарг на антисанітарію. Після цього було ще й звернення українського омбудсмена до своєї російської колеги.

Нинішня камера більша, ніж попередня, і в ній є стіл, зазначає адвокат. Оскільки Сущенко не громадянин Росії – він має право відмовитися від праці в ув'язненні, чим і скористався. Зі слів Фейгіна, вже на початку січня одразу після новорічно-різдвяних свят – до Романа приїдуть його дружина та дочка. Ймовірно, зустріч із родиною може тривати 2-3 дні, втім, як зауважив Фейгін – це питання буде вирішене пізніше.

У Романа є можливість один чи два рази на тиждень телефонувати обмеженому колу осіб – надають до 15 хвилин на один дзвінок. Зокрема, Сущенко вже кілька разів розмовляв із дружиною, поздоровляв матір із днем народження, а також контактував із українським консулом у Москві і самим Фейгіним.

"У Романа більш-менш все в порядку. Він сидить з одним росіянином, засудженим за тероризм. Ніяких конфліктів, проблем немає. До Романа має намір приїхати консул (Альберт) Черніюк – консул України в Москві. До нього планує приїхати дружина і дочка. Це все відбудеться до 15 січня", – розповів Фейгін.

Український журналіст як і раніше розраховує, що процес переговорів щодо обміну прискориться – і його зможуть обміняти на засуджених в Україні російських громадян. Тим часом – просить у адвоката пензлі та фарби і малює саморобні листівки.

Попередній матеріал
Перейменування УПЦ: представники Московського Патріархату відреагували вимогою
Наступний матеріал
Закон про перейменування УПЦ МП: Луценко пояснила, чи будуть штрафи за порушення
Loading...

Хвороба політв'язня Павла Гриба прогресує – потрібне термінове спеціалізоване лікування

Україна в Мінську запропонує 2 формати звільнення заручників – подробиці

"Культурний шок": політв'язень Роман Сущенко розповів про своє перебування в російській колонії

Путін уникає переговорів щодо звільнення українців, адже йому немає що відповісти – Президент

"Органічне ураження" серця: адвокат розповів, що виявили медики в Сенцова

Щодня – нове місто: українця Панова етапували до російського Краснодара