Скріншот відео

"Він – маяк, що протистоїть хвилям": репортаж із виставки малюнків бранця Кремля Сущенка

Серед кількох листів, які через близьких передав Роман Сущенко, один – адресований усім українцям

Постарішав і дуже схуд – саме так стан Романа Сущенка, ще одного бранця Кремля, описали його рідні. Напередодні з ним зустрілися дружина та дочка. Подробиці цієї зустрічі розповіли сьогодні, 5 жовтня, під час відкриття виставки малюнків Сущенка. З родичами та адвокатом українського журналіста спілкувалася і кореспондент "5 каналу" Леся Головата.

Два роки над входом до "Укрінформу" висить портрет власкора у Франції – незаконно затриманого та засудженого Романа Сущенка. Саме стільки часу він провів у СІЗО "Лефортово".

Замкнений у тісному просторі двомісної камери Сущенко філігранно створює на форматі А-4 масштабні пейзажі та панорами улюблених міст. Усі твори український журналіст надсилав листами своїм рідним у Києві, кілька загубилися дорогою. З-поміж двох десятків малюнків дочка Юлія показує особливий.

"Він себе символізує з цим маяком, який протистоїть хвилям, шторму, а батько протистоїть обставинам, в яких він опинився та заручником яких він став", – пояснює донька політв'язня.

Юлія з мамою ранковим потягом повернулися з Москви. У четвер – уперше за вісім місяців – їм дозволили в Лефортово побачитися із Романом Сущенком. Через скло. Емоційна зустріч тривала менш як годину.

"Він схуд, постарішав, але тримається", – каже дружина Романа.

"Камера 24х7, на вулицю випускають лише на годину. І попередні сусіди палили просто в цій камері. Мій батько не палить, і, очевидно, це також негативно впливало на його здоров'я", – пояснює донька журналіста.

Серед кількох листів, які через близьких передав Роман Сущенко, один – адресований усім українцям.

"Я вам надзвичайно вдячний за вашу солідарність, допомогу, підтримку та участь. Жодного разу, миті не сумнівався в щирості та палкості таких колективних дій. Сподіваюся, що ви й надалі підтримуватиме мене, мою родину та справедливість", – цитує слова батька Юлія.

Справедливість та Росія – поняття несумісні, стверджує громадський захисник Сущенка Марк Фейгін. Українського журналіста незаконно затримали восени 2016-го після прильоту в Москву та звинуватили в шпигунстві на користь української розвідки.

"Три епізоди. Три спілкування по телефону з однією й тією самою людиною, яка сама народилася в Києві, зараз – російський військовослужбовець. Який обвішаний був цими приладами, записував Роману, провокував: "Ну, Ром, ти давай, розповідай, розповідай побільше". Ось із чого складається ця справа", – розповів адвокат Сущенка Марк Фейгін.

Попри це, в Московському суді вирішили, що він винен, і засудили до 12 років колонії суворого режиму. 12 вересня Верховний суд Росії визнав рішення законним. Нині Сущенко чекає на етапування. Захисники докладають зусиль, щоб українського політв'язня не запроторили за полярне коло чи в нестерпні умови. Ноту з такою вимогою вже надіслало Українське МЗС.

"Щоб це не були абсолютно скотинячі умови, а Росія відома такими умовами. Бо Федеральна служба виконання покарань у Росії раз по раз дає підстави говорити про тортури в умовах, в яких відбувають покарання особи, засуджені російським судом", – пояснив Фейгін.

Україна ніколи не визнає псевдовироку Романові Сущенку – на цьому наголошує Ірина Геращенко. Але він дає можливість почати процес обміну.

"Це все одно відкриває процес процедури помилування, з іншого боку, ми бачимо, що роками вже після винесення псевдовироків, роками утримуються українці. І Сенцов, і Кольченко, і Клих, і немає жодного просування в питанні їх звільнення", – пояснила Геращенко.

Українські адвокати Романа Сущенка вже готують скаргу до Європейського суду з праву людини. А колеги чекають, коли зможуть відкоркувати шампанське, яке два роки бережуть для зустрічі з романом Сущенком.

Леся Головата, Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
На Одещині підліток потрапив у хірургічне відділення через знущання однолітків
Наступний матеріал
На Дніпропетровщині відкрили сучасний інклюзивний центр для розвитку дітей: чим оснащений заклад
Loading...
"Не бачила батька 8 місяців": донька Романа Сущенка розповіла про зустріч з батьком у Лефортово

"Не бачила батька 8 місяців": донька Романа Сущенка розповіла про зустріч з батьком у Лефортово

"До зустрічі в Києві": Сущенко написав листа українцям перед етапом до в'язниці

"До зустрічі в Києві": Сущенко написав листа українцям перед етапом до в'язниці

Російські тюремники знову не пустили Фейгіна до незаконно засудженого Сущенка

Російські тюремники знову не пустили Фейгіна до незаконно засудженого Сущенка

У позов проти Росії до ЄСПЛ Україна додасть рішення стосовно Сущенка

У позов проти Росії до ЄСПЛ Україна додасть рішення стосовно Сущенка

Долю людини вирішили за 10 хвилин: про вирок Сущенку і "правосуддя" в Росії – сюжет

Долю людини вирішили за 10 хвилин: про вирок Сущенку і "правосуддя" в Росії – сюжет

Обіцяє рідним, що повернеться: Сущенко розповів, як проводить дні в колонії

Обіцяє рідним, що повернеться: Сущенко розповів, як проводить дні в колонії