glavcom.ua

"До зустрічі в Києві": Сущенко написав листа українцям перед етапом до в'язниці

У Росії політв'язня Кремля Романа Сущенка вже у понеділок можуть відправити на етап

Український журналіст Роман Сущенко, який нині перебуває в Московському СІЗО Лефортово, написав листа українцям перед етапом до в'язниці. Лист опублікував його захисник, адвокат Марк Фейгін на своїй сторінці у Twitter.

"Шановні колеги, друзі, співвітчизники. Промайнули два роки ув'язнення. Я вам надзвичайно вдячний за вашу солідарність, допомогу, підтримку та участь. Жодного разу, миті не сумнівався у щирості та палкості таких колективних дій. Сподіваюся, що ви й надалі будете продовжувати підтримувати мене, мою родину та справедливість. Вірю у щасливе розв’язання ситуації, в якій опинився. Постійно відчував підтримку української влади, нашої держави, Уряду, Президента, громадської спільноти та простих людей. Низький уклін Вам. До зустрічі в Києві", – написав журналіст.

Як відомо, сьогодні українського журналіста Романа Сущенка, незаконно засудженого в РФ, у в'язниці Лефортово в Москві відвідали дружина і донька.


Додамо, що майже 40 країн закликали Росію звільнити Сущенка. Пункт "Друга річниця позбавлення волі українського журналіста Романа Сущенка" розглядався окремим питанням під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні 4 жовтня.

"Європейський Союз висловлює свою глибоку стурбованість з приводу продовження ув’язнення українського журналіста Романа Сущенка в Російській Федерації... Журналісти в регіоні ОБСЄ повинні мати можливість працювати, не боячись залякування або позбавлення волі. Ми закликаємо Російську Федерацію виконувати свої міжнародні зобов'язання та зобов'язання в рамках ОБСЄ, в тому числі щодо забезпечення свободи слова, свободи ЗМІ, а також верховенства права", – наголосив представник делегації ЄС Іоанніс Враілас, яка і внесла питання справи Сущенка до порядку денного засідання Постійної ради ОБСЄ.

Він також додав, що справа Романа Сущенка – "лише одна з багатьох інших".

Нагадаємо, 4 червня Московський міський суд визнав українського журналіста Романа Сущенка винним у шпигунстві та призначив покарання у вигляді 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Водночас, захисник українця Марк Фейгін подав скаргу на рішення суду. Романа Сущенка затримали а Росії 30 вересня 2016 року. За версією російських спецслужб, Сущенко є кадровим співробітником української військової розвідки, який збирав інформацію про російське військо. Зі свого боку, українська сторона справу проти журналіста називає сфабрикованою та вбачає в цьому політичне переслідування. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: У Санкт-Петербурзі люди вийшли з вимогою звільнити українських в'язнів зі "списку Сенцова"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Турчинов про санкції щодо власників "112 Україна" та NewsOne: "Не бачу проблем, щоб оперативно розглянути"
Наступний матеріал
У ЗСУ розповіли, скількох офіцерів запасу планують призвати в листопаді
Loading...

Російські тюремники знову не пустили Фейгіна до незаконно засудженого Сущенка

Два роки від затримання Сущенка у Москві: світ голосно висловлює протест

Обіцяє рідним, що повернеться: Сущенко розповів, як проводить дні в колонії

Підконтрольний Кремлю суд на місяць "пом'якшив" вирок українцю Балуху

Фейгіна таки пустили до Сущенка – як адвокат обійшов російську феміду

Ревматизм і серцева недостатність: адвокат розповів про стан здоров’я Сенцова