Відновлені корали
Відновлені корали Science Advances

Підводне "відродження": деякі корали знову відростають після глобального потепління

Читайте по-русски
Процес "відновлення" існував у викопних, але ніколи раніше не спостерігався в сучасних коралових колоніях, кажуть науковці

Вперше вчені виявили відновлення коралів, які, вважалося, були знищені глобальним потеплінням. Це дає надію на відновлення рифів. Про це повідомляє науковий журнал Science Advances.

Відкриття зробили Дієго К. Керстінг із Берлінського Вільного університету під час дайвінг–експедицій в іспанському Середземномор'ї.

Керстінг та його співавторка Кристина Лінарес здійснювали тривалий моніторинг 243 колоній зникаючого рифового корала Cladocora caespitosa із 2002 року, описуючи їх у працях, пов'язаних із масовим вимиранням рифів через потепління.

"У якийсь момент у цих колоніях ми побачили живих поліпів, які, на нашу думку, були повністю мертвими", – заявив Керстінг AFP, додавши, що це "великий сюрприз".

Відновлені корали
Відновлені коралиScience Advances

Корали складаються з сотень до тисяч крихітних істот, званих поліпами, які мають твердий зовнішній скелет із вапняка і прикріплюються до океанічного дна.

Хвилі спеки вбивають цих тварин – або, по суті, жарячи їх живцем, або змушуючи їх викидати симбіотичні водорості, які живуть у них, забезпечувати їх поживними речовинами, що призводить до знебарвлення коралів.

Чверть коралового покриву Іспанських островів була втрачена під час екстремальної спеки у 2003 році.

Але дослідники виявили, що в 38% колоній, які зазнали впливу, поліпи мають свою стратегію виживання: зменшуються за розміром, частково скидають початковий кістяк і поступово, протягом кількох років, відрощують новий скелет.

Для того, щоб переконатися, що це справді регенеровані поліпи, а не нові, команда науковців використовувала 3D-комп'ютерні зображення. Дослідження підтвердило, що старий скелет був об'єднаний із новою структурою.

Відновлені корали
Відновлені коралиScience Advances

Цей процес "омолодження", як відомо, існував у викопних, але ніколи раніше не спостерігався в сучасних коралових колоніях.

Керстінг сказав, що це відкриття дає можливість того, що інші наявні корали у всьому світі – такі, як вмираючий Великий Бар'єрний риф в Австралії – можуть застосовувати такі стратегії виживання, хоча це й потребує додаткового дослідження.

Це означає, що є можливість запобігти вимиранню коралових рифів, які забезпечують притулок для сотень видів риб і рослин, що не зникли внаслідок зміни клімату.

"Безумовно, це хороша новина, але те, що ми спостерігаємо зараз у Середземному морі та інших частинах світу, – це те, що ці морські теплові хвилі повторюються – трапляються кожного літа чи кожного другого літа", – сказав Керстінг.

Корали також ростуть дуже повільно – зі швидкістю близько 3 міліметрів на рік – "і якщо у вас щоліта виникає теплова хвиля, це вбиває від 10% до 15% коралового покриття", – пояснив дослідник.

Нагадаємо, вчені висунули нову теорію зникнення мамонтів. Можливо, вид цих тварин зник не через кліматичні зміни, а через відсутність їжі та прісної води.

Попередній матеріал
Заглиблюємося в сценарій Придністров'я – Пристайко про ситуацію з ОРДЛО
Наступний матеріал
Кількість громадян, задоволених напрямом руху України, знизилася – дослідження
Loading...

"Зробили революцію в нашому житті": Нобелівський комітет назвав лауреатів премії з хімії

"Космічне" м'ясо: ізраїльські вчені виростили стейк у штучних умовах

"Дивні нові світи": Нобелівську премію з фізики вручили за відкриття екзопланети та в космології

Центр нашої галактики донедавна був небезпечно активним – дослідники

Названо імена лауреатів Нобелівської премії з медицини (оновлено)

Французькі вчені створили екзоскелет, який допомагає рухатися паралізованим людям