Екзоскелет для паралізованих людей
Екзоскелет для паралізованих людей 5 канал

Французькі вчені створили екзоскелет, який допомагає рухатися паралізованим людям

Читайте по-русски
Робота над пристроєм тривала впродовж 10 років, а тестувати почали тільки 2 роки тому

Екзоскелет, який допомагає паралізованим людям ходити, – розробили французькі вчені. Нині його випробовують і вдосконалюють. Утім науковці уже діляться позитивними результатами. Деталі – далі.

Після падіння з 15-метрової висоти 28-річний мешканець Ліону Тіба повністю паралізований. Однак, нині він знову зміг ходити. За допомогою унікального екзоскелету. Його розробили французькі вчені.

У мозок чоловіка вживили два імплантати з шістьма електродами до кожного. Вони зчитують імпульси мозку і змушують тіло рухатися. Тіба зізнається, – навчитися керувати пристроєм тяжко. Крім того, важить екзоскелет 65 кг. Тому задля безпеки чоловіка пристрій прикріплюють до спеціальної страхувальної конструкції.

Робота над пристроєм тривала впродовж 10 років. А от його тестування розпочалося лише 2 роки тому. Тіба став першим, хто погодився випробувати новинку. За розробкою і фінальним результатом спостерігав професор Лондонської школи медицини. Він сам страждає на параліч, тому розуміє людей, які не можуть ходити.

"Ще з 1950-х років науковці обіцяють, що паралізовані люди ходитимуть. І це, справді, одна з цілей медицини. Технологія екзоскелета зроблена дуже круто. Імплантати з двох боків здатні виявляти і транслювати, наче комп'ютерні рухи, імпульси мозку, так, аби людина могла рухатися", – пояснює Том Шекспір.

Однак, такий екзокостюм доступний не всім, зізнаються науковці. Все через зависоку ціну на новинку. Водночас, скільки коштуватиме пристрій – наразі не повідомляють.

"Це шлях вперед. Наука – дивовижна технологія, яка робить все, що завгодно. Але, наприклад, мій візок коштує $2,5 тис. І от що робити, тим, хто не має цих грошей? Що нам потрібно зробити, аби технології були доступні більшості з тих, хто живуть у звичайних країнах?" – розмірковує професор.

Науковці сподіваються, що наступного року вони почнуть випробування ще з трьома пацієнтами. Аби вдосконалити технологію.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
Бюджетна пастка 2020-го: чому понад 70% орфанних пацієнтів можуть залишитися без ліків
Наступний матеріал
Пристайко заявив про готовність відновлення залізничного сполучення з ОРДЛО
Loading...