Кредитка, телефон і біонічна рука: топ-10 пророцтв письменників-фантастів, що збулися Читайте по-русски

Місто майбутнього Depositphotos
Читаючи фантастику, не всі замислюються над тим, що написане може збутися через 10, 50 чи 100 років. Сьогодні ми можемо дістати майже будь-яку інформацію, відкривши Інтернет чи розрахуватися за покупку шматком пластика, хоча колись це було за межами реального. 5.ua зібрав для вас топ найцікавіших пророцтв письменників-фантастів, що збулися і стали повсякденними у нашому житті

Кредитна картка

У романі "Погляд назад", опублікованому 1888 року, автор Едвард Белламі точно передбачив появу кредитних карт, хоча їх почали використовувати лише з 1950-х років.

Головний герой роману Джуліан Уест засинає в 1887 році і прокидається в утопічному суспільстві 2000 року. У цьому новому суспільстві всі люди отримують від уряду однакову суму кредиту, яку можна використовувати для покупки різних товарів. Так, люди майбутнього за допомогою цих карток із будь-якої точки Землі могли отримувати доступ до своїх заощаджень.

Кредитні картки
Кредитні карткиDepositphotos

Відеочат

Американський винахідник та письменник Г'юго Гернсбек ще 1911 року в своєму романі "Ральф 1241С 41+" передбачив відеочат. Він описав сервіс для відеозв'язку зі співрозмовником на відстані, який має напрочуд подібні функції із сучасними відеочатом.

До слова, перші відеочати з'явилися не раніше 1964 року, коли компанія AT&T встановила перші публічні відеотелефони в Нью-Йорку.

Відеочат
ВідеочатDepositphotos

Висадка людини на Місяць

За сто років до реальної події Жуль Верн передбачив багато деталей висадки людини на Місяць, в тому числі – точно розрахував необхідний обсяг пального. Письменник описав цей політ у романі 1865 року "Із Землі на Місяць".

Втім багато критиків стверджує, що Верн був не першим, хто пророкував політ на Місяць. Французький письменник надихнувся винаходом підводного човна Леонарда да Вінчі, який був придуманий ще у XV столітті, і написав свій роман "Із Землі на Місяць".

Людина на Місяці
Людина на Місяціколаж 5.ua

Біонічні кінцівки

Американський письменник Мартін Кайдін у своєму романі "Кіборг" 1972 року описує людину, яка отримала численні каліцтва. Унаслідок йому вживили біонічні ноги, що дозволяють швидко бігати, руку, що дає неймовірну силу, і очі, в які вбудована камера. Біонічні кінцівки вже стали реальністю, незабаром можуть з'явитися й очі.

Складно сказати, коли і ким був виготовлений перший біонічний протез, однак серійно такі пристрої вперше стала випускати британська компанія TouchBionics 2007 року. Сьогодні на ринку представлено кілька виробників функціональних штучних кінцівок, серед яких також варто відзначити RSL Steeper (Велика Британія), Ottobock (Німеччина) та Osseur (Ісландія).

Біонічна рука
Біонічна рукаDepositphotos

Загибель "Титаніка"

Американський письменник Морган Робертсон за 14 років до краху корабля описав трагічні події у повісті "Марність" 1898 року.

Так, Робертсону у хворобливому маренні наснилася страшна картина краху гігантського пасажирського корабля у всіх страшних подробицях. Одужавши, він виклав все на папері, назвавши затонуле судно "Титан". Він розповів про холодну квітневу ніч, коли "Титан" з усього ходу врізався в айсберг і затонув.

Коли через чотирнадцять років трапилася трагедія з "Титаніком", всі були шоковані збігом найдрібніших деталей. Навіть технічні параметри і принцип пристрою двигунів вигаданого і реального лайнерів виявилися майже однаковими.

Корабель 'Титанік'
Корабель 'Титанік'колаж 5.ua

Інтернет

У 1898 році Марк Твен написав коротку історію "З "Лондонського таймсу" за 1904 рік". Історія була зосереджена на таємницю злочину: вбили винахідника нового перспективного пристрою, так званого Телескопа. Новий ґаджет описується автором як "безконтактний" телефон, який створює всесвітню мережу доступної всім інформації.

Історія Інтернету сягає досліджень 1960-х рр., що проводилися на замовлення уряду США. Втім комерціалізація в 1990-х міжнародної мережі привела до її популяризації та впровадження в практично кожен аспект сучасного життя людини. Варто зазначити, що з 2011 року понад 2,1 мільярда людей користуються послугами Інтернету.

Інтернет
ІнтернетDepositphotos

Антидепресанти

У своєму антиутопічному романі "Прекрасний новий світ" 1932 року Олдос Хакслі демонструє досить похмурий погляд на суспільство, яке контролюють за допомогою психологічних маніпуляцій.

У романі громадяни не можуть жити без таблеток, які покращують настрій. Ці препарати, так звані «сомой», були створені, щоб зменшити сумні і тривожні думки. Роман був написаний за два десятиліття до початку перших експериментів з антидепресантами, але Хакслі зумів передбачити їх популярність.

Таблетки
ТаблеткиDepositphotos

Планшет

Зараз навряд чи когось здивуєш планшетом, але в 1968 році такого пристрою ще не існувало. На той момент навіть не був створений комп'ютер, а про портативні електронні пристрої не могло йти й мови.

Однак прилад, який описує Артур Кларк у своєму романі "2001: Космічна одіссея", дуже схожий на сучасний планшет. Головні герої роману на космічному кораблі використовували пристрій під назвою Newspad для читання електронних газет.

Планшет
ПланшетDepositphotos

Смартфон

Відомий американський письменник Айзек Азімов є рекордсменом за прогнозами, що збулися. У своїх романах Азімов описував плоскі телевізори, 3D-фільми, робототехніку, електронну бібліотеку та багато іншого.

Найбільш точно письменник передбачав появу смартфонів. У 1964 році в інтерв'ю видавництву The New York Times Азімов описував портативний телефон, на якому можна буде дивитися фільми, читати книги і розмовляти по відеозв'язку. Керувати телефоном можна буде без кнопок, тільки за допомогою торкань екрана, а для передачі даних будуть використовуватися космічні супутники.

Смартфон
СмартфонDepositphotos

Супутники Марса

У популярному романі "Подорож Гуллівера", опублікованому 1726 року, Джонатан Свіфт стверджував, що у Марса є два супутника. Головний герой відвідує вигаданий острів Лапута, на якому живе багато вчених і астрономів. Саме вони розповідають головному герою, що у Марса є два крихітних супутника.

І тільки коли пройшов 151 рік, вчені насправді змогли їх виявити.

Марс із супутниками
Марс із супутникамиDepositphotos

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що Toyota розробила 2-метрового робота-баскетболіста.

Також дивіться фотогалерею за темою:

Технологічний AeroMobil: який вигляд матиме авто, що зможе літати – ФОТО

Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
/
Літаючі авто Aeromobil
/
Літаючі авто Aeromobil
/

Попередній матеріал
Отримав більше нагород "Греммі", ніж Пол Макартні та Бейонсе: як український піаніст Володимир Горовиць став відомим на весь світ
Наступний матеріал
Вітамінний жовтень: топ-5 рецептів із продуктів, які варто додати у свій раціон
Loading...