Персональний літак Гекса

Пілотувати може кожен: у США презентували "літак Гекса", що керується звичайним джойстиком

5 канал

На одномісному літальному апараті можна здійматися в небо, навіть не маючи ліцензії пілота

Не птах, а "персональний літак Гекса". У США розробили апарат, на якому дозволять здійматися у небо без пілота. Як працює така розробка і коли її можна буде придбати – далі.

У Техасі продемонстрували одномісний літак. Ним можна кермувати за допомогою джойстика. А літати – навіть не маючи ліцензії пілота. Це один із американських стартапів. Літальний апарат має вертикальні зліт і посадку. Однак поки що розробники здійснюють лише тестові польоти. Компанія-виробник ще не отримала дозвіл від Федерального управління цивільної авіації США.

"Поки що ФУЦА США не дозволяє повноцінний зліт і посадку літака. Проте він доступний для відпочинку і спорту. Ми хочемо, щоб люди літали. Ми будуємо безпечний, надійний літак, від якого всі отримуватимуть задоволення", – запевняє засновник компанії "Ліфт Еіркрафт" Метт Часен.

Літак живиться від батарей. Поки що час роботи не перевищує 15 хвилин. А в небо його здіймають 18 потужних двигунів. Конструкція передбачає можливість аварійної посадки на воду і парашути, які розкриються у разі надзвичайної ситуації.

"Замість звичних чотирьох двигунів у літак вбудовані цілих 18. Деякі з них надлишкові, проте так набагато безпечніше. У разі пошкодження працюватимуть інші. "Гекса" може втратити до шести своїх двигунів і все ще літати. А ще він має поплавці для посадки на воду. І навіть балістичну парашутну систему", – хизується розробник Колін Гуінн.

Розробники літального апарата переконують: такі винаходи — величезний крок уперед. І вже за 10-20 років ми зможемо бачити такі відкриття не лише у сфері авіації.

"Ми справді знаходимось на порозі революції. І не тільки у цій сфері. Нині електромобілі витісняють традиційні авто. Так само й електричні літаки стануть доступними для польоту", – впевнений Метт Часен.

Колін Гуінн додає: "За 10-20 років ми всі будемо використовувати такі речі. Усе це буде у нашому житті. Якщо чесно, то ви побачите безліч таких речей, а не тільки персональний літак. І всі ці винаходи повністю працюватимуть автономно".

Вага літака становить майже 200 кг. Це доволі мало навіть для того, щоб вважатися надлегким транспортним засобом. Апарат може летіти зі швидкістю понад 100 км/год. Для невправних пілотів передбачили функцію дистанційного кермування. Його може перебрати на себе досвідчений пілот на землі.

Мирослава Танська, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ