Тренування у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки
Тренування у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки 5 канал

Кібер-тренування з реальною зброєю: як інструктори НАТО вчать українських бійців на Львівщині

Читайте по-русски
На бронежилеті кожного армійця встановлений невеличкий комп'ютер, який фіксує всю інформацію – кількість пострілів, влучань та з якої зброї. У навчаннях бере участь і бойова техніка

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки на Львівщині військові інструктори країн НАТО навчають українських армійців. Ця підготовка потрібна не лише для покращення бойових навичок, ал й для переходу української армії на стандарти Альянсу. Докладніше – Євгенія Китаїва.

Усе, як на полі бою – укріплення, бронежилети, каски, зброя. Тільки набої холості. Армійці проходять навчання, використовуючи систему імітації бою "Майлс" (MILES). Українське військо ще на початку бойових дій на сході отримало комплекс від американських партнерів і нині активно використовує його під час навчань.

Зброя армійця обладнана спеціальним пристроєм, який під час пострілу випускає лазер. На засобах захисту бійця є спеціальні датчики, які реагують на нього. Якщо датчик спрацював – бойова одиниця знищена, система подає відповідний сигнал і вимикається.

Таку навчальну систему використовують майже всі країни-члени НАТО. Завдяки їй військо може значно скоротити витрати на боєприпаси і в реально відтворених бойових умовах відточувати тактику та злагодженість підрозділів.

"Зручно. Усе як у реальних бойових діях виконується. Якщо мене хтось помітив і біля мене відбуваються постріли, я розумію, що мене вже хтось бачить і мені потрібно змінити позицію", – відгукується військовослужбовець центру Владислав Жиленко.

На бронежилеті кожного бійця встановлений невеличкий комп'ютер, який фіксує всю інформацію – кількість пострілів, влучань та з якої зброї.

"Найбільша перевага – це те, що відбувається реальний бій без використання бойових набоїв. Ми можемо побачити кількість убитих, поранених і загалом, чи ефективна дія підрозділу", – пояснює старший інженер відділення системи лазерної імітації бойових стрільб Сергій Доля.

У навчаннях бере участь і бойова техніка підрозділу. На ній теж встановлюються датчики "Майлс".

"Це найновіша система. Вона може бути вмонтована на будь-яку техніку, колісну, гусеничну. Аж навіть до мостів і будівель", – хизується інженер Олександр Левицький.

Керують боєм командири у спеціальних комп'ютеризованих класах – так званих штабах – за допомогою програми "Джикетс". Саме її використовують провідні армії світу для навчання штабів підрозділу. За допомогою програми можна керувати не тільки реальними підрозділами, а й віртуальними. Коли потрібно відточити навички штабу без використання живої сили.

"Скасовує необхідність використовувати війська, водночас штаби розгортаються і працюють в повному обсязі, виконують усі свої завдання. А от використовувати війська, засоби транспортування – не потрібно. Це дозволяє тренувати штаби без затрати великих коштів", – наголошує начальник відділення програмного моделювання Андрій Мазурок.

"Джікетс" працює онлайн, тому українські підрозділи за допомогою програми можуть тренуватися з іноземними військами.

"Були різні країни НАТО. Наприклад, один підрозділ американці, другий Данія, третій – Польща, четвертий – Україна. Один якийсь загальний спільний штаб і це все можна практично відпрацьовувати", – додає Мазурок.

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки працюють іноземні інструктори з країн-членів НАТО, зокрема, Сполучених Штатів, Канади, Великої Британії. Після кожного вишколу відбуваються зустрічі, на яких детально аналізують виконання кожного бойового завдання.

"Зауваження є, бо без цього життя нема. Але здебільшого хвалять, справді. Жоден американець не воює під час обстрілу, тобто вони викликають авіацію, яка нейтралізує цей обстріл. Наші воюють під обстрілами", – зазначає начальник прес-служби центру Віталій Ілик.

У центрі зазначають – така співпраця не лише покращує бойові навички, а й сприяє поступовому переходу української армії на стандарти НАТО.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

 

Українські морпіхи спільно з міжнародними підрозділами відточували майстерність на навчаннях у Грузії – фото

Завершення Agile Spirit 2019 в Грузії
/
Завершення Agile Spirit 2019 в Грузії
/
Завершення Agile Spirit 2019 в Грузії
/
Завершення Agile Spirit 2019 в Грузії
/
Завершення Agile Spirit 2019 в Грузії
/
Завершення Agile Spirit 2019 в Грузії
/
Завершення Agile Spirit 2019 в Грузії
/
Завершення Agile Spirit 2019 в Грузії
/

Попередній матеріал
"Для Зе-команди політично важливо, щоб Порошенко звучав на фоні тих чи інших справ" – політексперт про допити в ДБР
Наступний матеріал
"То ви теж у схемі?": Чорновол виявила в лавах "Слуги народу" ексочільницю "Української бурштинової біржі"
Loading...