Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Фото Фокус

"Обіцянки не виконуються": Генсек ООН оголосив про надзвичайну кліматичну ситуацію

  Читайте по-русски
  Вміст вуглекислого газу в атмосфері сягнув рекордного рівня – востаннє він був таким близько 5 млн років тому

  Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш оголосив про надзвичайну кліматичну ситуацію. Він приїхав на зустріч лідерів країн "Великої сімки", щоб мобілізувати їхню політичну волю для зустрічі на кліматичному саміті. Захід має відбутися у вересні на полях Генеральної асамблеї ООН, передає "5 канал".

  У своїй доповіді генеральний секретар наголосив: липень 2019 року став найспекотнішим місяцем в історії. Вміст вуглекислого газу в атмосфері сягнув рекордного рівня. Востаннє він був таким близько 5 млн років тому, коли рівень морів був вищим на 20 м.

  Нагадав Гуттереш і про танення льодовиків у Гренландії, і про масштабні лісові пожежі – в Сибіру, на Алясці, в Канаді, Гренландії та Амазонії. Він закликав лідерів держав докладати більше зусиль для виконання Паризької кліматичної угоди.

  Згідно з нею, необхідно втримати підвищення температури в межах 1,5 °С до кінця століття, досягти нульового рівня викидів вуглекислого газу і скоротити викиди парникових газів. Однак заходів, передбачених угодою станом на 2016 рік, наразі вже не достатньо.

  "Обіцянки, дані в Парижі, не виконуються. Нам потрібні амбіції, сильніше відчуття обов'язку та мобілізація суспільства. Саміт лідерів "Великої сімки" – це чудова можливість закликати міжнародну спільноту до підтримки. Останнім часом цю справу взяла у свої руки молодь. ООН незабаром проведе молодіжний кліматичний саміт. Але країни, які входять до "Великої сімки", повинні подавати позитивний приклад", – генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш.

  Як повідомляв 5.UA, в Ісландії провели церемонію "похорону" першого льодовика, який зник через клімат.

  Попередній матеріал
  Російський суд на пів року залишив під вартою вісьмох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір"
  Наступний матеріал
  Питання ПЦУ внесли до порядку засідання Синоду Елладської церкви
  Loading...