Екоактивістка Грета Тунберг
Екоактивістка Грета Тунберг Скріншот відео

Шведська екоактивістка Ґрета Тунберг отримала альтернативну Нобелівську премію – подробиці

  Читайте по-русски
  16-річна Ґрета більше року організовує акції протесту під назвою "П'ятниці заради майбутнього"

  Шведська екоактивістка Ґрета Тунберг отримала альтернативну Нобелівську премію – "За правильний спосіб життя". Нагороду дівчинці вручили за те, що "бореться і надихає на боротьбу за негайні дії на захист клімату". Про таке повідомляє "5 канал".

  16-річна Ґрета більше року організовує акції протесту під назвою "П'ятниці заради майбутнього". Задля активістської діяльності вона покинула школу. Страйк переріс у міжнародний кліматичний рух, до якого долучилися сотні тисяч людей з усього світу.

  Ґрету Тунберг називають найвпливовішим підлітком планети. Цього тижня вона виступила з промовою на Кліматичному саміті ООН. Головним закликом була відмова від викопних видів палива та перехід на альтернативні джерела енергії.

  Оле фон Ікскюль, виконавчий директор фонду "За правильний спосіб житті", сказав: "Ґрета Тунберг – найпотужніший голос молодого покоління, яке змушене відчувати на собі наслідки провальної політики із подолання кліматичних змін. Її твердий намір не миритися із кліматичною небезпекою, яка дедалі ближче, надихнув мільйони людей висловити свою думку й вимагати негайних дій. Цією нагородою ми вшановуємо одну з найвидатніших лідерок сучасного суспільства й цінуємо силу кожної людини, яка здатна на зміни".

  Довідка. Премія "За правильний спосіб життя" існує від 1980 року. Присвоюють її за захист прав людини, довкілля та миру. Вручають нагороду щорічно чотирьом людям чи організаціям, яких, на думку керівників фонду, проігнорували під час традиційної Нобелівської премії. Цього року, окрім шведки, ними стали китайська захисниця прав жінок Го Цзянмей, захисниця прав людини у Західній Сахарі Амінату Хайдар та Даві Копенава, який бореться за права корінних народів Бразилії. Кожені з лауреатів отримає грошову винагороду розміром один мільйон шведських крон. Це 103 тисячі доларів.

  Як повідомляв 5.UA, ООН спрогнозували, на скільки зросте температура до кінця століття.

  Попередній матеріал
  Керівниця директорату МОЗ про скандал зі звільненнями: йдеться про відкат реформ
  Наступний матеріал
  Ексочільник Нацполіції Князєв став радником Авакова – подробиці
  Loading...