Іран офіційно визнав, що збив пасажирський літак "Міжнародний авіаліній України". Відповідну заяву зробили військові країни. Про це передає "5 канал".
Зазначили, що у лайнер влучила ракета. Це трапилось помилково – через те, що літак здійснив різкий поворот у бік засекреченої військової бази. Військові сприйняли Boeing за ворожий об'єкт.
У день авіакатастрофи вони помітили зростання активності американських військових літаків навколо кордонів країни. Через це війська протиповітряної оборони були приведені у бойову готовність. Зазначають також, що літак потрапив під обстріл через "людську помилку".
Обіцяють покарати винних у трагедії. Інформацію підтвердили також президент країни та міністр закордонних справ. На своїх сторінках у Twitter вони написали, що глибоко шкодують через катастрофічну помилку військових. Висловили співчуття родинам загиблих.
"Внутрішнє розслідування Збройних сил країни дійшло висновку, що, на жаль, ракети випущенні через людську помилку, вбили 176 людей, які були у літаку. Ісламська Республіка Іран глибоко шкодує через цю катострофічну помилку. Мої думки і молитви лише про сім'ї загиблих. Висловлюю їм свої співчуття", – заявив президент Ірану Хасан Рухані.
The Islamic Republic of Iran deeply regrets this disastrous mistake.
— Hassan Rouhani (@HassanRouhani) January 11, 2020
My thoughts and prayers go to all the mourning families. I offer my sincerest condolences. https://t.co/4dkePxupzm
"Сумний день. Попередні висновки внутрішнього розслідування Збройних сил: людські помилки під час кризи, спричинені авантюризмом США, призвели до катастрофи. Наші глибокі вибачення та співчуття нашому народу, родинам усіх жертв та іншим постраждалим країнам", – зазначив міністр закордонних справ Ірану Моххамад Джавар Зафір.

Нагадаємо, до цього Іран називав брехнею звинувачення про збиття українського літака ракетою. І це попри те, що у мережі оприлюднили відео ймовірного влучання ракети у Boeing.
Першим про ймовірне збиття літака іранської ракетою заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Зауважив, що Канада має численні дані розвідки від різних держав. Наголосив, що влучання в український літак могло статися помилково. Припущення, що літак могла збити ракета, висловив і прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон та прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон.
Водночас Україна із заявами щодо падіння українського лайнера у Тегерані була вкрай обережною. Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов заявив, що розглядають сім версій, серед яких і технічна несправність літака, можливий теракт та збиття зенітно-ракетним комплексом "Тор" російського виробництва.
Президент Володимир Зеленський також стверджував, що версію про збиття літака не відкидають, однак її ще треба підтвердити. За дві з половиною доби після авіакатастрофи в Ірані перше спілкування зі ЗМІ провів міністр закордонних справ Вадим Пристайко.
Очільник українського зовнішньополітичного відомства повідомив, що Іран надав Україні доступ до чорних скриньок та диспетчерських записів центру управління польотами аеропорту Тегерана. Не відкидав жодну із версій, озвучених представниками інших країн, що б могло призвести до падіння літака.
Нагадаємо, літак "Міжнародних авіаліній України" рейсу Тегеран-Київ розбився 8 січня близько 5:00 ранку за київським часом. Він встиг набрати висоту 2328 метрів і розбився за кілька хвилин після злету. На борту перебували 176 людей. Усі вони загинули.