Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Петро Порошенко

Порошенко дав поради владі – як діяти в складній ситуації з літаком МАУ

Читайте по-русски
Пропозиції долучити до розслідування Росію, які вже пролунали, – категорично не прийнятні, наголосив п'ятий президент

Керівник політичної партії "Європейська солідарність", п'ятий президент України Петро Порошенко наголосив, що в розслідуванні катастрофи літака МАУ Україна "має терміново застосувати існуючі механізми структур НАТО та ЄС", а також ефективно комунікувати з усіма своїми союзниками.

Про це він сказав сьогодні, 10 січня.

Наводимо текст звернення без змін:

Світова безпека на початку 20-го року стає дедалі крихкішою. Загострення ситуації на Близькому Сході несподівано болісно відчула Україна.

В силу особливої важливості цього питання дозволю собі дати декілька порад. За весь час після виборів влада вперше постала перед кризовою ситуацією такого масштабу.

По-перше, і головне. Ми не можемо не довіряти розвідувальній інформації від наших стратегічних партнерів – не дарма ще кілька років тому домовилися з ними про такий обмін. Але одна річ – знати, інша – довести.

Тому, відповідно до стандартів міжнародної цивільної авіації, розслідувати трагедію має спільна міждержавна комісія із залученням країн, громадяни яких постраждали. Так, як це було організовано в ситуації з MH17. До речі, пропозиції долучити до розслідування Росію, які вже пролунали – категорично не прийнятні.

По-друге, ініціювати скликання спецзасідання Радбезу ООН, щоби за участю України обговорити ситуацію навколо катастрофи нашого літака. Знову ж таки, ми цей підхід апробували після збиття росіянами MH17.

По-третє, президент має негайно направити до Ірану свого спеціального представника для координації дій з усіма зацікавленими сторонами.

По-четверте, Україна як член єдиного євроатлантичного простору має терміново застосувати існуючі механізми структур НАТО та ЄС, ефективно комунікувати з усіма нашими союзниками.

Йдеться не про репутацію конкретної авіакомпанії. Йдеться про захист національних інтересів та імідж України. І це саме той випадок, де влада і державницька опозиція мають разом захищати Україну.

Ця трагедія вимагає максимальної концентрації уваги та зусиль українського керівництва та вітчизняної дипломатії. Маємо відновити справедливість, вшановуючи пам'ять та честь загиблих, зберегти проукраїнську міжнародну коаліцію та не допустити втягування України у геополітичні конфлікти.

Принагідно ще раз висловлюю глибокі співчуття рідним і близьким громадян усіх країн, які загинули в катастрофі.

Попередній матеріал
Купують закордонні колекціонери: як у Львові майстер створює ексклюзивні ліри – сюжет
Наступний матеріал
Брифінг міністра закордонних справ Вадима Пристайка – відео
Loading...

США готові надати всю необхідну допомогу Україні в розслідуванні катастрофи в Ірані – Помпео

Місце катастрофи літака МАУ після вилучення уламків зачистили бульдозерами

Падіння літака в Ірані: заяви світових політиків та чому українські фахівці не змогли оглянути місце трагедії – репортаж

Викладав фото у соцмережі: на Донбасі затримали бойовика, який охороняв залишки збитого МН17

Зеленський і Пристайко зустрілися з представниками США й отримали важливі дані щодо авіакатастрофи в Ірані

Український літак могли збити ракетою із секретної бази – Bellingcat