Глави МЗС із країн Євросоюзу коментують інформацію про ймовірне збиття українського літака іранською ракетою російського виробництва. Більшість згодні з тим, що інформація достовірна. І вважають, що саме ракетний обстріл став причиною авіакатастрофи, інформує "5 канал".
Також закликають до ретельного розслідування, як раніше висловилися міністри закордонних справ Нідерландів, Німеччини та Литви. Вони зібралися на зустріч глав МЗС країн Євросоюзу у Брюсселі.
Стеф Блок, міністр закордонних справ Нідерландів, говорить: "Так, дуже ймовірно, що літак збили іранські ракети. Дуже важливо, щоб незалежне розслідування точно встановило, що саме відбулося. Від результатів розслідування і від реакції Ірану на цей результат і залежатимуть наші наступні кроки".
Прокоментував ситуацію і глава МЗС Литви Лінас Лінк'явічус. Він сказав: "Ви знаєте, що є певні припущення. І ми закликаємо до ретельного слідства. Воно має бути глибоким і розкрити правду, щоб винні були притягнуті до відповідальності".
Гайко Маас, міністр закордонних справ Німеччини, наголосив: "Ми маємо справу з жахливою катастрофою, яка, найімовірніше, сталася через помилковий обстріл протиповітряною ракетою. Це дуже трагічно і складно знайти слова для коментарів. Зараз дуже важлива цілковита прозорість. Дуже добре, що Іран долучає інші держави до процесу розслідування того, що сталося. Відповідальність має бути встановлена. Якщо приховувати щось, воно стане основою для подальшої недовіри, а це останнє, що ми можемо собі дозволити".
Як повідомляв 5.UA, раніше у мережі з'явилися відео моменту авіакатастрофи українського літака МАУ в Ірані. На одному з них видно, як у літак в небі щось влучає, після чого він спалахує. Згодом у СNN з посиланням на свої джерела заявили, що Іран збив літак МАУ двома ракетами. Це ракети класу земля-повітря (SA-15) російського виробництва.
Як повідомляв 5.UA, трагедія сталася близько 5-ї ранку за київським часом. Boeing 737 "Міжнародних українських авіаліній" летів із Тегерана до Києва. Проте за кілька хвилин після злету лайнер упав. Літак устиг набрати висоту майже два з половиною кілометри. Із 167 пасажирів і 9 членів екіпажу – ніхто не вижив. Малайзійські авіалінії, також авіалінії Сингапуру та Китаю заявили, що припиняють польоти над Іраном – через небезпеку авіапростору країни. Раніше авіарейси в Іран скасували й Сполучені Штати.