Літак МАУ в Ірані був збитий іранськими силами ППО, заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Про таке повідомляє ВВС.
"У нас є розвідувальна інформація від нашої розвідки та розвідок наших союзників, що літак був збитий ракетою "земля-повітря" іранськими силами", – сказав Трюдо на прес-конференції.
"Це, можливо, було ненавмисно", – зазначив прем'єр.
Очільник уряду Канади закликав до всебічного розслідування і додав, що новина про ракету, "безсумнівно, стане подальшим шоком для сімей, які вже сумують через цю невимовну трагедію".
Трюдо заявив, що не буде деталізувати, якою буде відповідь Канади в цій ситуації. Він зазначив, що відповідь потрібно починати з "чіткого розуміння" того, що сталося.
"Я хочу відповідей. Цей уряд не заспокоїться, поки не отримає відповідей", – додав очільник уряду Канади.
Читайте також: Іран відреагував на повідомлення про можливе збиття літака МАУ зенітною ракетою
Трюдо також заявив, що Україна може розраховувати на допомогу Канади в проведенні розслідування авіакатастрофи. Про це заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час телефонної розмови з Володимиром Зеленським. Високопосадовці висловили співчуття у зв'язку з трагедією.
Раніше Джастін Трюдо обговорив із президентами США та Франції авіакатастрофу лайнера МАУ. Лідери висловили співчуття тим, хто втратив близьких в авіатрощі. У розмові президенти наголосили, що треба ретельно розслідувати обставини трагедії. Еммануель Макрон підтвердив готовність Франції допомагати в ліквідації наслідків катастрофи. На прес-конференції Джастін Трюдо розповів: на рейс Київ-Торонто, який напередодні приземлився в Канаді, не сіли 138 осіб. Усі вони мали здійснити пересадку в Києві, однак політ до української столиці став для них останнім. За словами Трюдо, родинам загиблих надається необхідна підтримка.
Крім того, найкращі британські фахівці мають бути залучені до з'ясування всіх обставин трагедії українського Боїнга. Про це в розмові з українським президентом заявив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. Як відомо, трагедія забрала життя трьох громадян Об'єднаного Королівства.
Швеція також готова допомогти в розслідування катастрофи українського літака в Тегерані. Про це заявив чільник уряду країни Стефан Левен під час телефонної розмови з президентом України. В катастрофі загинули 10 громадян Швеції.
Нагадаємо, раніше низка ЗМІ у США заявили, посилаючись на джерела в Пентагоні, що Іран помилково збив літак МАУ російською зенітною ракетою.
Як повідомляв 5.UA, трагедія сталася близько 5-ї ранку за київським часом. Boeing 737 "Міжнародних українських авіаліній" летів із Тегерана до Києва. Проте за кілька хвилин після злету лайнер упав. Літак устиг набрати висоту майже два з половиною кілометри. Із 167 пасажирів і 9 членів екіпажу – ніхто не вижив. Малайзійські авіалінії, також авіалінії Сингапуру та Китаю заявили, що припиняють польоти над Іраном – через небезпеку авіапростору країни. Раніше авіарейси в Іран скасували й Сполучені Штати.