Перше спілкування зі ЗМІ за дві з половиною доби після катастрофи. На Банковій зібрали брифінг, утім, спілкувався з журналістами не президент, а міністр закордонних справ Вадим Пристайко. Він заявив, що Україна не відкидає жодної версії щодо причин авіакатастрофи українського літака МАУ в Ірані 8 січня. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу" Евеліна Михайленко.
Глава МЗС Вадим Пристайко під час брифінгу заявив, що Україна несе повну відповідальність за всі свої слова.
"Ми як ніхто, країна, яка втратила наш літак, наш екіпаж і втратила людей, несемо пряму відповідальність за кожне слово", – наголосив Пристайко.
Він також сказав, що Україна не шукає більш простого та дипломатичного шляху, бо хоче встановити істину: "Ми хочемо створити Міжнародну коаліцію, яка займатиметься розслідуванням".
Він пояснив, що у міжнародному механізмі буде представлена кожна країна. Його створять для абсолютно справедливого розслідування.
"Включаючи компанію Boeing, включаючи французьку компанію, яка була виробником двигунів", – сказав Пристайко.
Наразі літак намагаються реконструювати, щоб зрозуміти, що з ним сталося. Міністр сказав, що Україна повністю співпрацює з іранською стороною: "Зараз наша команда отримала доступ до чорних скриньок та записів диспетчерів з центру управління польотами в аеропорту Тегерана й наших пілотів. Уся ця інформація наразі аналізується, ми не відкидаємо жодної версії".
Як повідомляв 5.UA, раніше у мережі з'явилися відео моменту авіакатастрофи українського літака МАУ в Ірані. На одному з них видно, як у літак в небі щось влучає, після чого він спалахує. Згодом у СNN з посиланням на свої джерела заявили, що Іран збив літак МАУ двома ракетами. Це ракети класу земля-повітря (SA-15) російського виробництва.
Як повідомляв 5.UA, трагедія сталася близько 5-ї ранку за київським часом. Boeing 737 "Міжнародних українських авіаліній" летів із Тегерана до Києва. Проте за кілька хвилин після злету лайнер упав. Літак устиг набрати висоту майже два з половиною кілометри. Із 167 пасажирів і 9 членів екіпажу – ніхто не вижив. Малайзійські авіалінії, також авіалінії Сингапуру та Китаю заявили, що припиняють польоти над Іраном – через небезпеку авіапростору країни. Раніше авіарейси в Іран скасували й Сполучені Штати.