Голова Управління цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде заявив, що Іран офіційно запросив до участі в розслідуванні катастрофи літака МАУ представників США та інших країн.
Про це він заявив, презентуючи в Тегерані результати попереднього розслідування катастрофи, повідомляє "Європейська правда".
"Абедзаде заявив, що слідча група відповідно до стандартів, викладених у додатку 13 до Чиказької конвенції, запропонувала всім державам, визнаним бенефіціарами згідно з цим документом, представити своїх представників у процесі розслідування катастрофи і призначити власну команду фахівців", – йдеться у пресрелізі Управління.
Додаток, на який посилається Абедзаде, містить обов'язкові вимоги до процедури розслідування авіаційних катастроф і визначає, які держави можуть брати участь у розслідуванні. Зокрема, йдеться про державу, де сталась катастрофа, державу, де зареєстроване судно, державу-оператора судна, а також державу-розробника і державу-виробника судна.
За словами Абедзаде, Іран одразу після катастрофи спрямував повідомлення про інцидент до України як країни, де зареєстрований літак, та США – як країни, де розміщена штаб-квартира Boeing. Також Іран проінформував Швецію і Канаду, чиї громадяни перебували на борту, додав він.
Глава управління також розкритикував повідомлення в ЗМІ про відмову Ірану передавати "чорні скриньки" з літака іншим державам, запевнивши, що поширені напередодні новини про нібито відмову співпрацювати із США та компанією Boeing були неправдивими, і зазначив, що "у відповідь на питання журналіста" він лише "надав пояснення юридичної процедури розслідування катастроф, зокрема, що єдиним джерелом розслідування є (іранський) слідчий комітет".
Як повідомляв 5.UA, у четвер, 9 січня, іранські слідчі заявили, що частина інформації із "чорних скриньок" літака МАУ, який розбився 8 січня в Ірані, втрачена.