Фото Getty Images

Чому Угорщина конфліктує не тільки з Україною, а й з Румунією та Словаччиною – політексперт

Угорщині вигідно видавати свої паспорти на території України

Про таке розповів в ефірі "5 каналу" експерт програми міжнародної і внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.

Нагадаємо, сьогодні раніше, 4 жовтня 2018 року, МЗС України оголосило консула Угорщини в Береговому персоною нон грата. Натомість очільник МЗС Угорщини заявив, що Будапешт висилає українського консула у відповідь. Такі дії Угорщини міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав "фундаментально неадекватною реакцією"

Експерт сказав: "Давайте подивимося, що відбувається в Угорщині. Ми знаємо про українських заробітчан у Польщі. Ми знаємо, що Польща веде цілеспрямовану політику із залучення українців у власну економіку. Знаємо, що в Польщі є програма до 2030 року, в якій чорним по білому написано, що має бути 4 мільйони трудових мігрантів на постійній основі. І це – державна програма. Угорщина в такій самій демографічній кризі (як і Польща – ред.), проте, угорці – не слов'яни, культурно вони відмінні від всіх держав, що навколо. Більше того, угорці потерпають від загрози міграції з північної Африки та держав Персидської затоки. Але вони мають потребу в трудових руках, просто в людських ресурсах. Саме тому угорці конфліктують не лише з Україною, вони конфліктують за угорську меншість із Румінією, із Словаччиною".

Читайте також: Не дописали одне слово: яку помилку зробила Україна в 1991 році, підписуючи Договір про дружбу з Угорщиною

"Тому що для них це критично важливо, щоб національна меншина в сусідніх державах не розмивалася і не асимілювалася", – пояснив Тишкевич.

Він також додав: "І саме тому в них є мотивація, щоб ці люди працювали на території Угорщини, проте в пенсійному віці все ж таки доживали свої роки на території іншої держави, щоб не навантажувати соціальну систему. З цієї точки зору логічно – освіта, тому що вони виховуються угорцями, логічно й паспорти, тому що безвіз не дає права працювати постійно. А ми пробуємо реагувати саме на прояви, а не на причину".

Якої помилки припустилася Україна, підписуючи з Угорщиною в 1991 році Договір про дружбу та про те, чи є загроза повторення ситуації з Кримом і Донбасом на Закарпатті, дивіться у повному відео інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна має намір вислати угорського консула з Берегового протягом цього тижня, якщо Будапешт сам його не відкличе. Все через скандал у консульстві Угорщини у Береговому Закарпатської області, де громадянам України видавали угорські паспорти. Процедура супроводжувалася келихом шампанського на честь другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі.

Попередній матеріал
Штучне хутро та обов'язково – кратка: дизайнер назвав головні тренди осені-зими 2018
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція
Loading...

"Паспортний" скандал на Закарпатті: МЗС оголосило консула Угорщини в Береговому персоною нон грата

Видача угорських паспортів: прокуратура розслідує справу як держзраду

У ДПСУ прокоментували "паспортні заяви" Москаля

У Чехії відповіли на закиди Москаля: "Це необґрунтовані та неправдиві спекуляції"

Москаль розповів, хто слідом за Угорщиною планує видавати українцям свої паспорти

Потрібно навести лад із подвійним громадянством – Гопко