МЗС України
МЗС України Facebook / Радіо Свобода

"Паспортний" скандал на Закарпатті: МЗС оголосило консула Угорщини в Береговому персоною нон грата

Консул Угорщини в місті Берегове має залишити територію України протягом наступних 72 годин

Консула Угорщини у м. Береговому Закарпатської області оголошено персоною нон грата в Україні. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

"Про це було повідомлено сьогодні Послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню. Йому було вручено ноту з інформацією про те, що, відповідно до статті 23 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року, у зв'язку з діяльністю, несумісною зі статусом консульської посадової особи, консул Консульства Угорщини в місті Берегове має залишити територію України протягом наступних 72 годин", – йдеться у повідомленні.

Крім того, у МЗС наголосили: розраховують, що угорська сторона у подальшому утримуватиметься від будь-яких недружніх кроків по відношенню до України, а її посадові особи – від порушень українського законодавства.

"Розглядаємо громадян України угорського походження як об'єднуючий фактор у відносинах між двома державами та закликаємо до цього ж наших угорських партнерів", – наголосили у вітчизняному зовнішньополітичному відомстві.

Як повідомляв 5.UA, міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна має намір вислати угорського консула з Берегового протягом цього тижня, якщо Будапешт сам його не відкличе. Все через скандал у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області, де громадянам України видавали угорські паспорти. Процедура супроводжувалася келихом шампанського на честь другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі.

Попередній матеріал
Майбутнє вже тут: в Іспанії показали пасажирську капсулу Hyperloop – відео
Наступний матеріал
Прес-конференція міністрів закордонних справ України та Словаччини – трансляція

Москаль розповів, хто слідом за Угорщиною планує видавати українцям свої паспорти

Угорщина видає свої паспорти не тільки на території України – політексперт

"ЗА ЧАЙ.COM": політик, інженер і дипломат Орест Климпуш в ефірі "5 каналу"

СБУ відстежує ситуацію з видачею паспортів на Закарпатті, але вплинути на процес не може

Глава МЗС Угорщини "загримів" до бази "Миротворець"

"Вимагаємо поваги до України": Порошенко про видачу угорських паспортів