СБУ
СБУ foto

СБУ відстежує ситуацію з видачею паспортів на Закарпатті, але вплинути на процес не може

Спецслужба працює над недопущенням проявів сепаратизму, – наголосив заступник голови СБУ

Служба безпеки України відстежує ситуацію з видачею угорських паспортів на Закарпатті. Про це повідомив заступник голови відомства Віктор Кононеко. І вкотре наголосив: подвійне громадянство в Україні – заборонене на законодавчому рівні. Проте кримінальна відповідальність за порушення цього законодавства наразі не передбачена, тож вплинути на процес служба не може.

"Ми однозначно відслідковуємо процеси, які відбуваються на Закарпатті. З метою недопущення проявів сепаратизму, з метою недопущення скоєння злочинів, пов'язаних зі втратою територіальної цілісності України. Ми працюємо в цьому напрямку і будемо працювати", – акцентував заступник керівника СБУ.

Нагадаємо, раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що СБУ почала розслідування випадків видачі мешканцям Закарпаття угорських паспортів.

Як повідомляв 5.UA, 10 вересня 2018 року ЗМІ опублікували відео, на якому зафіксовано момент видачі громадянам України в консульстві Угорщини в Береговому угорських паспортів. Процедура супроводжувалася келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про одержання документів українській владі. При цьому громадяни України вголос присягали на вірність Угорщині. 

Попередній матеріал
Клімкін повідомив, коли Будапешт отримає ноту про висилку угорського консула
Наступний матеріал
Засідання комітету ВР: розгляд питання про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Сергія Дунаєва – відео