mukachevo.net

Чи можливе на Закарпатті повторення ситуації з Кримом і Донбасом – експерт оцінив ризики

Угорщина на Закарпатті повторює російську політику в Осетії та Абхазії

В ефірі "5 каналу" експерт програми міжнародної і внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич оцінив, чи є дії Угорщини на Закарпатті в чомусь повторенням ситуації з Донбасом і Кримом.

"Я б сказав, що це повторення російської політики в Осетії та Абхазії. Зазіхання на територію – я не думаю. Проте отакий шантаж української сторони продовжуватиметься. І те питання, як ми будемо реагувати... Консул наголошував на потребі приховувати факт другого громадянства. Наголошував на тому, що людина має порушувати закон України. Це означає, що консул, який перебував в іншій держави, провокував порушення громадянами закону цієї держави. За таке автоматично йде висилка дипломата – і крапка", – сказав експерт.

Він продовжив: "Друге – як реагувати далі. Тут просто питання в тому, на що ми б'ємо. Тому що з тією  самою Угорщиною – вони кажуть, що зацікавлені в розвитку території… Фактично вони хочуть, щоб економіка їхня працювала – чудово. Можемо запропонувати якісь пільгові умови для спільних угорсько-українських підприємств на території, де проживає угорська меншість. Без проблем. Нехай буде поле для виводу угорського прибутку, але українські угорці отримують робочі місця, отримують зарплатню, а місцевість отримує розвиток. А на іншому боці можна поставити таке: ми оце гарантуємо, – а ви знімаєте конфліктну ситуацію з мовами або з паспортами".

Тишкевич також сказав, що в цьому питанні Україні не варто діяти лінійно: "Тут просто питання різних підходів. І, до речі, те, що каже останнім часом Клімкін з приводу подвійного громадянства, наш МСЗ потроху починає грати в нелінійну гру і пробує проявляти певну частку хитрості. І це дуже чудово".

Як повідомляв 5.UA, міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна має намір вислати угорського консула з Берегового протягом цього тижня, якщо Будапешт сам його не відкличе. Все через скандал у консульстві Угорщини у Береговому Закарпатської області, де громадянам України видавали угорські паспорти. Процедура супроводжується келихом шампанського на честь другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі.

Попередній матеріал
Ситник каже, що знає, хто прорекламував його в метрополітені: головне зі звіту директора НАБУ
Наступний матеріал
Комітет Ради підтримав подання Луценка проти опоблоківця Дунаєва, однак має зауваження – подробиці

Столтенберг відреагував на блокування Угорщиною співпраці України з НАТО: "Продовжимо підтримувати Київ"

Клімкін: Якщо Угорщина не відкличе свого консула з Берегового, то Україна вишле його протягом цього тижня

Скандал із паспортами на Закарпатті: Угорщина відповіла на рекомендації відкликати свого консула

Глава МЗС Угорщини "загримів" до бази "Миротворець"

"Вимагаємо поваги до України": Порошенко про видачу угорських паспортів

Видача угорських паспортів: прокуратура розслідує справу як держзраду