Фото Getty Images

Угорщина не змінила скандальну назву "уповноваженого з Закарпаття", попри домовленість – МЗС України

  Угорщина втручається у внутрішні справи України, сказали у МЗС

  Угорська влада на тлі загострення відносин з Україною не виконала домовленість про зміну скандальної назви "уповноваженого міністра по Закарпаттю". Про це заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар в коментарі "Укрінформу".

  Дипломат, коментуючи нове загострення у відносинах Києва та Будапешта, наголосив що останній не виконав ключову домовленість про зміну конфліктної назви посадовця, відповідального за допомогу угорцям Закарпатської області.

  "Домовленості, які були досягнуті між міністрами під час телефонної розмови (31 серпня щодо зміни назви "уповноваженого по Закарпаттю") не виконуються. Тож тепер у нас постає запитання, як взагалі з угорською стороною домовлятися", – заявив заступник міністра.

  Крім того, Боднар констатував "небажання Угорщини співпрацювати" і бачить, що Угорщина втручається у внутрішні справи України. 

  Нагадаємо, на початку серпня 2018 року Київ висловив протест через створення в уряді Угорщини посади уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області. Україна сприйняла це рішення як втручання у внутрішні справи, оскільки "до компетенції уповноваженого віднесено частину суверенної території України". У МЗС заявили про готовність заборонити в'їзд в Україну уповноваженому, якщо назву його посади не буде змінено. 31 серпня Павло Клімкін повідомив, що його колега Петер Сійярто пообіцяв змінити конфліктну назву. Згодом Угорщина підтвердила дану домовленість.

  Як повідомляв 5.UA, 10 вересня 2018 року ЗМІ опублікували відео, на якому зафіксовано момент видачі громадянам України в консульстві Угорщини в Береговому угорських паспортів. Процедура супроводжувалася келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі. При цьому громадяни України вголос присягали на вірність Угорщині. Своєю чергою, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що після скандалу через оприлюднення відео угорці можуть вдатися до нових кроків з метою уповільнення інтеграції України до ЄС. 

  Попередній матеріал
  Верняєв виграв "золото" і "срібло" на етапі Кубка світу в Угорщині
  Наступний матеріал
  Тука: Україна має припинити "загравання" з угорською владою

  Покарання за подвійне громадянство: Клімкін запропонував зміни до законодаства

  Клімкін – на заяви очільника МЗС Угорщини: "Здається, мене дехто в Україні та за кордоном недочув"

  "Російська схема" у виконанні Угорщини: розбираємося у паспортному скандалі на Закарпатті

  Кремль хоче розчленувати та федералізувати Україну – Клімкін

  Відмова від договору про дружбу з РФ не позбавить її відповідальності за агресію – МЗС

  Кремль вирішив провести в ОРДЛО вибори – як на ініціативу відреагували в МЗС України