Україна-Угорщина
Україна-Угорщина zakarpattya.net.ua

Угорський "міністр" для Закарпаття: чи може Україна відповісти дзеркально

Відповідь на подібні заяви та дії Будапешту має лунати, однак вона має бути зваженою і стриманою, аби не загубити ще "один голос підтримки в Європі"

В Угорщині вирішили створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток "Карпатського регіону". В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" президент Української асоціації зовнішньої політики, Надзвичайний і Повноважний Посол України Володимир Хандогій прокоментував такі заяви і позицію українського МЗС щодо них.

"Це, звичайно, виходить за рамки звичайних двосторонніх відносин. Я назвав би це, в принципі, втручанням у внутрішні справи. Але, мені здається, все-таки нам треба не намагатися якось дзеркально реагувати на те, що говорить Угорщина. Там багато факторів, у тому числі і внутрішньополітичних. Мені здається, тут треба взяти якусь "спокійну паузу", – каже посол.

Водночас, він зазначає, що відповідь на такі заяви і дії Будапешту має звучати.

"Звичайно, треба реагувати, і Міністерство закордонних справ правильно вчинило, що направило ноту протесту і вимагає пояснень цих висловлювань, але аж надто драматизувати нам не треба. Мало того, мені здається, треба займати таку проактивну позицію, пропонувати якісь переговорні механізми, щоб цю ситуацію "розрулити". На цьому етапі агресії проти України, анексії Криму ми не можемо дозволити собі втрачати якихось, я вже не скажу друзів, але прихильників. Ми повинні думати про це. Тому кожен голос в Європі на підтримку України дуже важливий. Ми повинні за ці голоси боротися", – наголошує Хандогій.

Повну версію розмови дивіться тут: 

Нагадаємо, 2 серпня стало відомо, що в уряді Угорщини створили посаду міністра, який відповідатиме за розвиток Закарпатської області України. Вітчизняне МЗС висловило рішучий протест таким діям Угорщини та викликало тимчасового повіреного у справах Угорщини в Україні Ласло Папа для роз'яснень. 

Попередній матеріал
Ейфелеву вежу закрили для туристів через страйк працівників
Наступний матеріал
Справа екс-командира львівського "Беркута": чому показати в суді відео побиття – зась
Loading...