5 канал

Тука: Україна має припинити "загравання" з угорською владою

Угорський консул на Закарпатті грубо порушує норми поведінки і має бути покараним за це, переконаний Тука

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука заявляє, що Україна має припинити "загравання" з угорською владою, яка брутально зневажає українські закони. Про це Тука написав на своїй сторінці у Facebook

"Чи висилати консула? Є сумніви? Дипломат грубо порушує норми поведінки і має бути покараним за це. Годі загравати з угорською владою, яка публічно брутально зневажає закони України”, – написав він.

Тука тако написав, що усвідомлюючи порушення закону, влада Угорщини не вибачилась, не запропонувала пошуку шляху до порозуміння.

"Угорська влада почала, фактично, шантажувати Україну. Реакція на дії шантажиста має бути однозначною: всі дипломатичні установи, які діють на території України мають дотримуватись українського законодавства", – заявив заступник міністра. 

Він також підкреслив, що Верховна Рада зобов'язана прийняти законний механізм реагування держави на випадки подвійного громадянства в Україні.

"Замовчування призводить лише до погіршення ситуації", – заявив Тука.

Як повідомляв 5.UA, 10 вересня 2018 року ЗМІ опублікували відео, на якому зафіксовано момент видачі громадянам України в консульстві Угорщини в Береговому угорських паспортів. Процедура супроводжувалася келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі. При цьому громадяни України вголос присягали на вірність Угорщині. Своєю чергою, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що після скандалу через оприлюднення відео угорці можуть вдатися до нових кроків з метою уповільнення інтеграції України до ЄС. 

Попередній матеріал
Угорщина не змінила скандальну назву "уповноваженого з Закарпаття", попри домовленість – МЗС України
Наступний матеріал
Із військових складів України протягом 20 років викрадали обладнання та передавали його до РФ – прокуратура

Угорщина не змінила скандальну назву "уповноваженого з Закарпаття", попри домовленість – МЗС України

На Закарпатті невідомі кинули гранату у двір місцевого депутата

Заступник міського голови і депутати: у базу "Миротворця" потрапили українці, що отримали угорські паспорти на Закарпатті

Угорщина видає свої паспорти не тільки на території України – політексперт

Клімкін: На Закарпатті Угорщина порушила Віденську конвенцію

Чільника Ужгорода, підозрюваного у розкраданні коштів, залишили на посаді