Лілія Гриневич
Лілія Гриневич Сайт Міносвіти

ЗНО-2019: випускникам шкіл з угорської громади знизять пропускний поріг

  Читайте по-русски
  Угорська мова належить до зовсім іншої мовної групи, тож вчити її українським угорцям важче, аніж, наприклад, полякам, заявила міністр

  Під час прес-конференції на Закарпатті з нагоди завершення 4-денних експрес-курсів "БомбеЗНО" для випускників шкіл з угорської нацменшини міністр освіти України Лілія Гриневич повідомила, що цьогоріч для випускників шкіл з угорської громади поріг складання ЗНО буде занижено на кілька балів. Про таке повідомляє "Укрінформ".

  "За результатами минулого року 67,5% угорських школярів не подолали пропускного порогу ЗНО з української мови. Це означає, що українська школа наразі не дає їм можливостей вивчати українську мову на рівних з іншими випускниками, для яких українська мова є материнською. Виходить, що сучасна система освіти їх дискримінує. Така ситуація не може далі тривати. Ми повинні знайти модель, яка це врівноважить. Тому, цьогоріч для випускників шкіл з угорською мовою навчання поріг складання ЗНО буде занижено на кілька балів. Якщо для випускників звичайних шкіл, він, наприклад, становитиме 23 бали, то для угорців — це може бути, наприклад, 20 балів", – сказала Лілія Гриневич.

  Вона також наголосила, що угорська мова належить до зовсім іншої мовної групи, тож, учити її українським угорцям важче, аніж, наприклад, полякам.

  За її словами, сьогодні МОН розробляє стратегію, за якою уже за два-три роки українські угорці складатимуть ЗНО за іншим стандартом: як випускники шкіл, для якої українська мова не є рідною.

  "Разом із тим, існуватиме свій стандарт для випускників державних шкіл, для яких українська є – рідною мовою. Вимоги до нього будуть вищими. Коли введуть дворівневе ЗНО, випускник зможе обирати, за яким стандартом йому складати тести – де українська як державна, чи де українська – як рідна мова", – повідомила Гриневич.

  Нагадаємо, з 2020 року всі іноземні студенти після першого курсу проходитимуть ЗНО з мови навчання. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки України із посиланням на голову відомства Лілію Гриневич.

  Попередній матеріал
  Російський фейк: у СБУ прокоментували інформацію про українську ПВК Вега в Сирії
  Наступний матеріал
  Kyiv not Kiev: найбільший аеропорт Канади виправив назву української столиці
  Loading...

  МОН впроваджує складання ЗНО після першого курсу – подробиці

  Випускникам угорсько- та румунськомовних шкіл допомагають вивчити українську – як працює мовний табір

  В Україні стартує пробне ЗНО: що потрібно знати і як отримати результати

  На Закарпатті подекуди 70% дітей не складають ЗНО з української мови – яка причина

  В Україні стартувала реєстрація на ЗНО: кого допустять до оцінювання і які потрібні документи

  У Міносвіти пояснили, як жителі Криму та ОРДЛО зможуть зареєструватись на ЗНО