В Україні стартувала реєстрація на ЗНО: кого допустять до оцінювання і які потрібні документи

Тестування Depositphotos
Абітурієнтам треба зареєструватися на ЗНО до 18 березня

В Україні стартувала реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання. Абітурієнти мають подати реєстраційні документи до 18 березня, а до 25 березня зможуть внести до них зміни. Що потрібно знати абітурієнтам для успішної реєстрації та участі у ЗНО-2019.

  • Кого допустять на ЗНО-2019

Здати тести ЗНО зможуть люди, які цього року завершують отримання повної загальної середньої освіти. Це, зокрема, випускники шкіл; учні навчальних закладів професійної (професійно-технічної) освіти; студенти закладів вищої освіти (коледжі), які одержують повну загальну середню освіту; а також ті учні, які цього року здобувають повну загальну середню освіту за кордоном.

Крім того, зареєструватися на ЗНО зможуть і ті, хто вже отримав атестат в попередні роки.

  • Як зареєструватися на ЗНО-2019

Необхідно створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його в регіональний центр УЦОЯО.

Щоб створити реєстраційну картку, необхідно використовувати спеціальний онлайн-сервіс "Зареєструватися". В УЦОЯО підкреслюють, що одним з перших кроків реєстрації є вибір категорії особи, яка реєструється.

Передбачено п'ять категорій абітурієнтів: "Випускник закладів загальної середньої освіти 2019 року"; "Учень (слухач) закладів професійної (професійно-технічної) освіти"; "Студент закладу вищої освіти"; "Випускник минулих років"; "Випускник, який отримає в 2019 році повну середню освіту в зарубіжному навчальному закладі". 

Зазначається також, що процедура реєстрації дещо відрізняється в залежності від того, чи здає особа державну підсумкову атестацію у вигляді ЗНО. УЦОЯО підготувало покрокові інструкції для всіх категорій.

Читайте також: Процедура реєстрації осіб, які складають ДПА у формі ЗНО

Процедура реєстрації осіб, які не здають ДПА у формі ЗНО

Підсумки реєстрації на ЗНО Після відправки пакету документів для реєстрації в регіональному центрі учні та абітурієнти зможуть перевірити прогрес їх обробки за допомогою онлайн-сервісу "Стан опрацювання документів". Для цього необхідно ввести в сервіс номер реєстраційної карти. Факт реєстрації буде підтверджений за допомогою сертифіката ЗНО, який учням будуть відправляти в індивідуальному конверті. У разі необхідності до реєстраційних даних можна буде внести зміни, здійснивши перереєстрацію.

  • Коли відбуватиметься додаткова сесія ЗНО

Подати документи на участь у додатковій сесії ЗНО мають право особи, які не зможуть пройти оцінювання під час основної сесії внаслідок:

  • навчання за кордоном в рік проведення оцінювання;
  • неможливості взяти участь в основній сесії ЗНО з окремих предметів у певні дні у зв'язку з релігійними переконаннями;
  • вибору для ЗНО двох навчальних предметів, тестування з яких проводиться під час основної сесії в один день;
  • необхідність створення особливих умов проходження ЗНО, які можуть бути забезпечені лише під час додаткової сесії;
  • участі в міжнародних і всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах) в період основної сесії ЗНО, якщо ці заходи включені в офіційні заходи МОН України, Міністерства культури, Міністерства молоді та спорту України;
  • з причини здачі держіспитів, перебування за кордоном.

Щоб зареєструватися на додаткову сесію ЗНО, необхідно подати заяву у вільній формі, а також документ, який підтверджує причину неможливості взяти участь в основній сесії. Список подібних документів наводить УЦОЯО.

За даними УЦОЯО, в 2019 році очікується, що зовнішнє незалежне тестування пройдуть близько 332 тисяч людей, які цього року завершують отримання повної загальної середньої освіти. Оцінювання буде проходити з 11 навчальних предметів.

Попередній матеріал
Російська агресія: чи надійно захищені державні кордони України – ексклюзивне інтерв'ю з головою ДПСУ
Наступний матеріал
Як провести свято і що подарувати на День святого Валентина: ТОП-10 романтичних порад
Loading...