ЗНО
ЗНО відкриті джерела

"Абсолютних відмінників немає": як, де і чому абітурієнти провалили ЗНО-2018

  Цього року іспит з української мови та літератури не склали 14,5% абітурієнтів. Торік же таких школярів було лише 8%

  Цьогоріч відмінників, які би набрали рекордний результат − 200 балів з трьох предметів, немає. Однак є ті, кому вдалося отримати максимальний бал із двох дисциплін – їх більше як десять. Про таке розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, передає ТСН.

  "Тих, хто набрав 200 балів з усіх предметів, наразі немає. Але є 12 осіб, які набрали 200 балів з двох предметів. Волинь – 1, Львівська область – 2, Полтавська область – 1, Харківська область – 4, Київ – 4", − зазначив Карандій.

  Зауважимо, що цього року іспит з української мови та літератури не склали 14,5% абітурієнтів. Це майже 47 тисяч осіб. Таким чином, українську мову і літературу не спромігся скласти кожен сьомий цьогорічний учасник тестування.

  При цьому поріг з історії України не подолали 23 тисячі абітурієнтів. З математикою не впоралися майже 19% тих, хто її складав (це близько 20 тисяч школярів). А от іспит з англійської мови провалили 13% вступників (це близько 11 тисяч осіб).

  Додамо, що цього року вперше ЗНО складали учні ПТНЗ та коледжів. Саме із цим в Українському центрі оцінювання якості освіти пояснюють погіршення показників складання ЗНО.

  "Оце збільшення з 8% відсотків тих, які не склали, до 14% відсотків цього року (ЗНО з української мови та літератури – ред.), зумовлено тим, що з’явилася нова категорія. Здебільшого - це випускники професійно-технічних навчальних закладів", − переконує Вадим Карандій.

  При цьому кількість апеляцій невелика. "Апеляцій, якщо говорити з англійської − майже 300. Всього ми маємо приблизно 1300 апеляцій", − додав директор УЦОЯО.

  Як відомо, 21 червня абітурієнтам розіслали результати останнього складеного ними ЗНО. На цьому основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання завершується і розпочинається вступна кампанія.

  Попередній матеріал
  Заміна синові Зідана: українець Лунін гратиме в "Реалі"
  Наступний матеріал
  Помер на місці: у центрі Миколаєва маршрутка збила пішохода
  Loading...