Вища рада правосуддя
Вища рада правосуддя racurs.ua

Жернаков про невідсторонення Вовка: "Це показує, що ВРП абсолютно неспроможна надалі здійснювати свої функції"

Читайте по-русски
Журнаков переконаний, що тепер Окружний суд треба або реорганізовувати, або й узагалі ліквідувати
В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" голова правління Dejure, доктор юридичних наук Михайло Жернаков прокоментував те, що двоє членів Вищої ради правосуддя завітали на Банкову і після того ВРП не звільнила від роботи суддю Павла Вовка.

"Все досить просто. Вища рада правосуддя цим показала, що вона не збирається і не спроможна боротися ні з корупцією в судах, навіть у такому кричущому випадку, коли вся країна побачила, наскільки складною і важкою є ситуація, в якій декілька суддів одного суду фактично тримають у заручниках всю судову систему України. А ВРП не спромоглася Вовка навіть відсторонити. Мова ні про покарання, ні про переслідування, ні про навіть дисциплінарне провадження стосовно людини, просто відсторонити на два місяці на час слідства цю людину від здійснення правосуддя. Тобто, уявіть собі абсурд ситуації. Ця людина, голос якої звучить на плівках, буде судити і іменем України вирішувати справи і ставити свій підпис під рішеннями. Тобто це показує, що ВРП абсолютно неспроможна здійснювати свої функції надалі", – переконаний експерт.

Журнаков переконаний, що тепер Окружний суд треба або реорганізовувати, або й взагалі ліквідувати.

"Тепер єдиним способом вирішити питання з Окружним адміністративним судом міста Києва є його ліквідація чи реорганізація. Що є абсолютно в повноваженнях президента Зеленського. Нагадаю, за конституцією, президент – єдиний, хто може внести законопроект про ліквідацію або реорганізацію судів, а Верховна Рада, відповідно, проголосувати. Тоді можливий новий конкурс і новий добір суддів, тоді можливе і звільнення цих суддів".

При цьому експерт наголосив, що ми не можемо це робити з тією самою Вищою радою правосуддя і цією самою Вищою кваліфікаційною комісією суддів, які фактично провалили судову реформу за останні п'ять років. Тому, на думку Журнакова, першочерговими рішеннями і президента, і нового парламенту мають бути внесення законопроекту про ліквідацію/реорганізацію Окружного адмінсуду, реорганізацію вищої кваліфікаційної комісії Вищої ради правосуддя, перенабір членів туди, а не просто заміна одних на інших, – за допомогою міжнародних експертів, які вже довели свою ефективність у конкурсі до Антикорупційного суду, куди не пройшов жоден одіозний кандидат.

Експерт також спрогнозував, коли буде ліквідація окружного адмінсуду і зміниться ВРП, що це означатиме для Вовка: "Це залежить від рішення, що його прийме ВРП. Принаймні, вони не будуть здійснювати повноваження в одному з найголовніших судів України і тримати в заручниках всю судову систему України. Це те, що нам потрібно досягти. Якщо нова влада цього не зробить, фактично будь-яке наступне рішення Окружного адмінсуду – це буде повністю їхня політична відповідальність, тому що вони мали ці важелі, щоб це зробити, і не зробили".    

Нагадаю, напередодні Вища рада правосуддя відмовила Генпрокуратурі в усіх клопотаннях щодо відсторонення від посад суддів Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та Ігоря Погрібніченка, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івана Шепітка.

Всім на початку серпня повідомили про підозру щодо втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів. А за цим фактом у столичній та одеській будівлі судів ГПУ та НАБУ провели обшуки. Служителі Феміди всі звинувачення досі відкидають, а справу вважають політично вмотивованою.

Додамо, що 20 серпня суддя Павло Вовк склав з себе повноваження і пішов у відпустку. 

Довідка. НАБУ і ГПУ розслідують справу про втручання керівництва суду в ухвалення рішень, вплив на роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Конституційного Суду та організацію прийняття свідомо неправосудних рішень. Крім того, дані про втручання керівництва в роботу суду та інших органів влади були встановлені під час розслідування справи про незаконні рішення суду за часів Майдану. Зафіксовано і оприлюднено тисячі годин розмов, встановлено десятки випадків зустрічей, домовленостей про втручання в діяльність суддів, інших службових осіб та органів державної влади, в тому числі й ДБР.

Попередній матеріал
Майже завжди у сховищі: Акт проголошення незалежності України виставили напоказ
Наступний матеріал
На Софійській площі урочисто підняли Державний Прапор – відео
Loading...