Віктор Татьков
Віктор Татьков 5 канал

ВРП повернула ГПУ клопотання про арешт судді Вищого госпсуду Татькова

Читайте по-русски
У Вищій раді правосуддя заявили, що подання прокуратури – не відповідає законодавству

Вища рада правосуддя повернула подання про згоду на утримання під вартою судді Вищого господарського суду Віктора Татькова. Таке рішення оголосив голова ВРП Володимир Говоруха під час засідання, передає "5 канал".

Подання прокуратури не відповідає законодавству, бо не містить конкретних фактів і доказів вчинення Татьковим кримінальних злочинів, які тягнуть за собою тримання під вартою, – зазначив голова Вищої ради правосуддя.

Натомість, у прокуратурі наголошують: згода на утримання під вартою пришвидшить екстрадицію Віктора Татькова. Відповідне звернення вже спрямували до Федерального міністерства юстиції Республіки Австрії, де нині й мешкає суддя. Зі свого боку, його адвокат наголосив: його підзахисний не перебуває у міжнародному розшуку, ба більше – взагалі за останні 2 роки до Генпрокуратури не викликався.

Подання заступника генерального прокурора про надання згоди на утримання судді під вартою – це лише один крок допомоги нам поспілкуватися з Татьковим. Лише таким чином ми можемо закінчити процедуру екстрадиції", – зазначив прокурор Сергій Новіков.

"Спочатку треба, якщо є необхідні ризики, якщо є переховування особи від слідства, отримати ухвалу. І лише після цього вже звертатися із міжнародно-правовою допомогою щодо екстрадиції. Цього не було зроблено, тому вони зараз намагаються, так би мовити, виправитися", – прокоментував адвокат Павло Попков.

Віктору Татькову закидають втручання в роботу та систему автоматизованого розподілу справ, а також підозрюють у створенні корупційних схем у період його перебування на чолі Вищого господарського суду за часів президента-втікача Віктора Януковича. У 2016-му Верховна Рада звільнила суддю з посади, тоді ж прокуратура повідомила йому про підозру. Цю постанову Велика Палата Верховного Суду визнала незаконною на початку літа цього року, і тим самим повернула Татькову статус судді та суддівську недоторканість.

Нагадаємо, нещодавно Вища рада правосуддя не відсторонила жодного судді за поданням ГПУ в справі "плівок Вовка".

Попередній матеріал
Перша репетиція "Ходи гідності" в центрі Києва: чого чекати українцям – включення
Наступний матеріал
Майже завжди у сховищі: Акт проголошення незалежності України виставили напоказ