Павло Вовк
Павло Вовк Українські новини

Перед розглядом питання про відсторонення глави ОАСК Вовка двоє членів ВРП відвідували Офіс президента – адвокати

  Читайте по-русски
  Засідання Вищої ради правосуддя, на якому мають розглядати питання відсторонення суді Павла Вовка, має відбутися сьогодні, 20 серпня

  Два члени Вищої ради правосуддя Володимир Говоруха і Андрій Овсієнко відвідали Офіс президента Зеленського перед засіданням ВРП 20 серпня, на якому розглядатиметься питання про відсторонення від посади голови Окружного адміністративного суду Павла Вовка. Про це написав у Facebook громадський активіст Роман Ратушний.

  Він розповів: "Сьогодні їх (15 серпня, членів ВРП Говоруху і Овсієнка – ред.) спостерігали саме в цій переіменованій АП. Це не просто члени ВРП, а доповідачі на засіданні ВРП з розгляду клопотань про відсторонення Павла Вовка, Ігоря Погрібніченка і Івана Щепітка від здійснення правосуддя. Ці клопотання будуть розглядатись у вівторок 20.08. Чи правдивою є інформація, що ці двоє поважних людей запрошувались саме до Богдана? Чи правда, що там вони отримали певні вказівки саме щодо розгляду цих клопотань? Чи правда, що Богдан дав зрозуміти, що відсторонення від здійснення правосуддя таких поважних суддів – справа не БОГданоугодна?"

  Написала про це і адвокат Євгенія Закревська. На своїй сторінці у Facebook вона зазначила: "До засідання ВРП щодо відсторонення Вовка і Ко в АП вже приготувалися... просто чудово...  Ааа, сорі це тепер ОП... принципова різниця. Спритність рук і ніякого тиску... А ви все дивуєтесь, чому Зеленський вже три тижні мовчить...".

  Своєю чергою адвокат, член Громадської ради доброчесності при НАБУ Роман Маселко заявив: "Завтра, 20 серпня, буде надзвичайно важливе засідання Вищої ради правосуддя, яка розглядатиме клопотання Генпрокуратури про відсторонення голови окружного адмінсуду Павла Вовка та його колег. Це справді буде лакмусовий папірець спроможності боротьби з ручним та замовним правосуддям за нової влади. Скажу чесно, останні сигнали є дуже тривожними і починають сіяти сумнів у такій спроможності".

  Він продовжив: "Як на мене, планується перекинути весь негатив на Порошенка і підготувати суспільство, (яке останнього президента не дуже любить) що суддя, який не послухався Порошенка, не такий вже й поганий. Тому, якщо його не відсторонять, то нічого страшного. Завдяки цьому зміщується акцент зі встановлених фактів замовних рішень в обмін на посади, фейкових конкурсів з наперед відомими переможцями, ручних слідчих ДБР, подарунків через помічницю Ківалова і т.д. Тобто фактів, які засвідчують, що усунення задокументованих осіб у мантіях від правосуддя є питанням життя і смерті правосуддя як такого".

  Маселко додав: "Тільки в суді побачили, що влада вислизає з рук Петра Олексійовича, то одразу преорієнтувались. Зараз там активно намагаються показати свою лояльність новій владі... Тривожні сигнали змушують мене засумніватись, що урок засвоєно. Але я впевнений – якщо за операцією по збереженню ручного вовка та вовчого правосуддя стоїть нова влада, то це буде початком її кінця".

  Як повідомляв 5.UA, НАБУ і ГПУ провели обшуки в Окружному адмінсуді Києва. Як пояснили у відомстві, ГПУ в рамках розслідування справ Майдану перевіряла на причетність до скоєння злочинів суддів Окружного адмінсуду Києва. Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

  Попередній матеріал
  Трудові мігранти далеко не завжди можуть скористатися високими європейськими стандартами – Махинько
  Наступний матеріал
  Twitter заблокував сотні китайських акаунтів, які дискредитували протестувальників у Гонконзі
  Loading...