Порошенко, Кривонос, Турчинов
Порошенко, Кривонос, Турчинов Офіційний сайт Президента України

Увесь керівний склад "Укроборонпрому" має пройти перевірку на поліграфі – Порошенко

Читайте російською
Глава держави наголосив, що перевірку діяльності "Укроборонпрому" має провести Рахункова палата України

Президент України Петро Порошенко звернувся до уряду з проханням забезпечити організацію досліджень на поліграфі всього керівного складу Державного концерну "Укроборонпром". Про це йдеться на сайті Президента України.

"Окремо підготуйте списки тих, хто має пройти дослідження. Прошу внести туди і керівників державних підприємств оборонно-промислового комплексу – і керівників підприємств, і тих, хто відповідає за фінансову діяльність", – сказав Президент України Петро Порошенко під час наради з секретарем Ради національної безпеки і оборони України Олександром Турчиновим та заступником секретаря РНБОУ Сергієм Кривоносом.

Глава держави прийняв доповідь заступника секретаря РНБОУ Сергія Кривоноса щодо пропозицій по перевірці ДК "Укроборонпром" та реформуванню оборонного сектора.

"У випадку виявлення підстав, прошу передати відповідні результати досліджень поліграфа або контррозвідці Служби безпеки Україна, або у правоохоронні органи. Якщо будуть виявленні ті чи інші обставини скоєння злочину", – заявив Петро Порошенко.

Президент також наголосив, що на підставі рекомендацій полковника Кривоноса звернеться до уряду щодо негайного фінансування міжнародного аудиту концерну "Укроборонпром". Він додав, що рішення має бути прийнято вже в квітні.

Петро Порошенко заявив, що окремо, не в якості міжнародного аудиту, мають бути проведені перевірки і Державною аудиторською службою та доручив доповісти йому про строки початку перевірки.

Глава держави також нагоосив, що перевірку діяльності "Укроборонпрому" має провести Рахункова палата України. Він доручив секретарю РНБО Олександру Турчинову взяти на контроль це питання та доповісти йому про результати перевірки.

Петро Порошенко наголосив на необхідності долучити до перевірки і громадські організації і проінформувати представників громадськості про підсумки цих перевірок.

Президент також відзначив важливість прискорення розгляду у Верховній Раді законопроекту щодо змін до законодавства про державне оборонне замовлення.

"Ми маємо розкрити цю інформацію", – зазначив Петро Порошенко. Він додав, що провів консультації з нашими міжнародними партнерами і вони повністю підтримують ці кроки.

Щодо питання Наглядової ради "Укроборонпрому" глава держави підтримав пропозицію залучити туди представників наших стратегічних партнерів для забезпечення ефективності та прозорості її функціонування.

Секретар РНБО Турчинов доповів, що більшість підприємств оборонної промисловості працюють у штатному режимі і достатньо ефективно, зокрема над виконанням ракетної програми, затвердженої рішенням РНБО.

"Найближчим часом планується випробування нових потужних ракетних комплексів і, враховуючи їх дуже важливе значення  для зміцнення оборони нашої країни, ми звертаємося з пропозицією вам особисто взяти участь у фінальному етапі випробувань", – зазначив Турчинов.

Президент зауважив, що новітнє ракетне озброєння після завершення випробувань, які мають відбутися найближчими днями, мають надійти на озброєння ЗСУ.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що Порошенко розповів, коли має бути завершений аудит "Укроборонпрому".

Також дивіться фотогалерею за темою:

Турчинов побував на випробуваннях нової 155-мм гаубиці "Богдана" – ФОТО

Турчинов на випробуванні 155-мм САУ 'Богдана'
/
Турчинов на випробуванні 155-мм САУ 'Богдана'
/
Турчинов на випробуванні 155-мм САУ 'Богдана'
/
Турчинов на випробуванні 155-мм САУ 'Богдана'
/
Турчинов на випробуванні 155-мм САУ 'Богдана'
/
155-мм САУ 'Богдана'
/
155-мм САУ 'Богдана'
/
Турчинов на випробуванні 155-мм САУ 'Богдана'
/

Попередній матеріал
У великих містах України будуватимуть автоматизовані паркувальні майданчики – Мінрегіон
Наступний матеріал
Голобуцький про стратегію Зеленського: "Чим менше він говорить, тим більше люди додумують за нього"

Тисячі проваджень і оборудки в "оборонці": директор ДБР відзвітував про перші місяці роботи – включення

Заступник секретаря РНБО розповів, як бореться із "щурами" в оборонці

Заступник секретаря РНБО обговорив з представниками США питання аудиту "Укроборонпрому"

ГПУ повідомила про підозру колишнім керівникам "Укрспецекспорту" – Сарган

Переписка фігурантів у розслідуванні "Бігус-інфо" не відповідає реальному змісту листування – Солідарність

Кривонос розповів про строки реформування "Укроборонпрому"