Собака
Собака 5 канал

Уже оголосили карантин: у Миколаєві зростає кількість потерпілих від скаженого собаки

Читайте по-русски
Єдиний порятунок для інфікованої людини – щеплення

До 12 зросла кількість потерпілих у Миколаєві внаслідок нападу собаки, хворого на сказ. Нині всі вони отримують необхідне лікування. А міська влада намагається не допустити спалаху інфекції в межах міста – тож уже оголосили карантин. Детальніше про ситуацію – в сюжеті кореспондентів "5 каналу".

Карина – одна з 12 потерпілих внаслідок нападу скаженого собаки. Жінка згадує, що того дня – 28 березня – йшла вулицею зі своєю подругою. Собаку, який її вкусив, спочатку навіть не помітила. До медиків звернулася одразу. Ті підтвердили – тварина інфікована. Жінка й досі лікується.

Зізнається: "Йшла, розмовляла по телефону. Я його навіть не бачила. Подружка його побачила, каже, біжить собака повз. Не кидався, не гавкав, нічого. Просто підбіг, схопив мене за куртку і побіг далі. Ну і зачепила…"

Того дня медики виявили цей вірус ще в 11 пацієнтів, на яких також напав пес. Тварину зловили та ізолювали. Розтин підтвердив сказ. У міськвиконкомі створили спеціальну комісію. В Інгульському районі, де стався інцидент, оголосили карантин.

"Ми позначили зону карантину, де КП "Центр захисту тварин" буде посилено працювати. Воно вже працює в цій зоні. Проводить вилов собак. Розміщує їх у нас у вольєрах на КП "Центр захисту тварин", на підприємстві", – звітує заступник миколаївського міського голови Юрій Степанець.

Комунальники повідомляють, що в цій місцині – близько 80 безпритульних тварин, з якими міг контактувати інфікований собака. Планують зловити всіх та помістити до притулку, де за тваринами спостерігатимуть щонайменше протягом місяця. Робитимуть і необхідні дослідження. Адже носієм небезпечного вірусу пес може бути протягом року.

"Єдина можливість владнати цю ситуацію – це прибрати бродячих тварин з вулиць міста. В кожної тварини повинен бути господар, який за неї відповідає. Повинен її прищеплювати, стежити, вигулювати, доглядати і годувати", – впевнений директор КП "Центр захисту тварин" Олександр Голобродський.

Єдиний порятунок для інфікованої людини – щеплення. Вакцини проти сказу в місті вдосталь – запевняють у Управлінні охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації.

"Якщо, наприклад, людину вкусив просто собака. Домашній, наприклад, собака, і немає тривоги. Пацієнту кажуть – вам не потрібна вакцина. А людина вважає, що їй це потрібно. Відразу ж каже: ось, вакцини немає. Ні, вакцина є. Просто вона потрібна в тому разі, коли вона саме потрібна", – пояснює речник відомства Юрій Багрянцев.

Скільки триватиме карантин в Інгульскому районі Миколаєва – невідомо. Фахівці не виключають імовірності поширення вірусу і в інших районах міста. Тож просять людей бути пильними і уникати контактів із безпритульними тваринами.

Наталка Полтавець, Миколаїв, "5 канал"

Попередній матеріал
В Ісландії туристи ледь не загинули від гігантської хвилі після обвалу льодовика – відео
Наступний матеріал
Увесь керівний склад "Укроборонпрому" має пройти перевірку на поліграфі – Порошенко