Медична марихуана
Медична марихуана Depositphotos

В Україні вперше виправдали обвинуваченого у вирощуванні канабісу

Читайте по-русски
Румянцева ледь не засудили на сім років, але у справу втрутилися правозахисники: вони почали їздити на суди і зробили процес публічним

Вперше в Україні суд виправдав людину, які звинувачували в незаконному вирощуванні канабісу. Йдеться про Вознесенський суд на Миколаївщині, повідомляє сайт Української Гельсинської спілки з прав людини (УГСПЛ).

Обвинувачений – чоловік з інвалідністю, який вирощував нарковмісні рослини для зняття болю.

"Юристи УГСПЛ допомогли виправдати інваліда І групи Віталія Румянцева в резонансній справі щодо незаконного вирощування конопель задля лікування больового синдрому. 17 грудня 2019 року Вознесенський суд повністю виправдав Віталія Румянцева. Cуд визнав недопустимими докази, а факт вирощування саме 18 кущів недоведеним. Також суд погодився з доводом правозахисників про порушене право на захист", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що чоловіка судили 2 роки: він курив марихуану, щоб полегшити біль у суглобах і півтора року тому посадив у себе на ділянці вісім кущів конопель.

На Румянцева доніс сусід, через що до нього з обшуком прийшла поліція. "До восьми кущів правоохоронці докинули дикорослу коноплю, і вісім кущів перетворилися на триста", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що боротьба за відновлення справедливості у "справі Румянцева" була виснажливою.

"Чоловік живе у віддаленому селі, за 60 кілометрів від суду, йому важко говорити та пересуватися без сторонньої допомоги. Захист обвинуваченого в суді здійснював адвокат Центру стратегічного судового захисту УГСПЛ Олександр Прутян", – зазначають в УГСПЛ.

Румянцева ледь не засудили на сім років, але у справу втрутилися правозахисники: вони почали їздити на суди і зробили процес публічним.

Пізніше Румянцева звинуватили в тому, що він вирощував 18 кущів – за це передбачено кримінальну відповідальність, але обвинувачений може відбутися штрафом.

Зазначається, що Румянцев заперечував провину і своєю справою намагався привернути увагу до законопроєкту про легалізацію медичного канабісу.

Попередній матеріал
У законопроєкті про децентралізацію немає Севастополя: у Зеленського пояснили чому
Наступний матеріал
Єврокомісія назвала дату наступних тристоронніх газових переговорів (оновлено)
Loading...

У Києві люди вийшли на Конопляний марш свободи – які вимоги учасників

Біля Верховної Ради пройшла акція за легалізацію медичного канабісу: аргументи активістів – відео

Комітет Верховної Ради підтримав проект закону про легалізацію медичної марихуани

Легалізація медичної марихуани може допомогти ветеранам АТО – екс-боєць "Айдару"

Супрун підтримала узаконення медичного канабісу в Україні і закликала підписати петицію

Конопляна свобода: навіщо Україні потрібен легалайз – "БлогПост"