Медичний канабіс
Медичний канабіс 5 канал

Не наркотик, а ліки: на конференції в Києві обговорили питання легалізації медичного канабісу

Читайте по-русски
Активісти вже домоглися створення законопроекту щодо легалізації для хворих наразі забороненої марихуани

Особливо небезпечний наркотик – чи дієві ліки для мільйонів українців? Питання легалізації медичної марихуани обговорювали фахівці з усього світу на ІІ Міжнародній медичній канабіс-конференції в Києві. Долучилися й активісти, які раніше домоглися створення законопроекту щодо легалізації для хворих наразі забороненої рослини. Наступний крок – голосування у парламенті.

Яніна Соколова не приховує вживання марихуани або канабісу. Нещодавно телеведуча поділилася історією боротьби з раком. Коли біль став нестерпним, лікар порадила пацієнтці спробувати наркотичну речовину – з медичною метою.

Зізнається: "Настає етап, коли починає викручувати всі суглоби, всі кінцівки, ти не можеш нормально дійти до вбиральні".

В Україні вживання марихуани поза законом – можна отримати штраф, ба навіть опинитися за ґратами. Яніні довелося купляти канабісну електронну цигарку у Сполучених Штатах Америки. Там це дозволено.

Навіть показує її: "Отака ручка, в ручці є капсула з олією. Тобто це не якась самокрутка з папером. В принципі, всі знеболювальні препарати працюють однаково. Просто канабіс створює ефект такої невагомості, а ті – просто прибирають симптоми, але загострюють інші недуги".

Канабіноіди допомагають знеболювати та заспокоювати організм не лише при онкології, а й при низці інших хвороб та синдромів.

"Ми говоримо про велику кількість пацієнтів, їх більш як 2 млн в Україні. Які живуть з хронічним болем, які живуть з розсіяним склерозом, які живуть з епілепсією, які живуть з онкологічними захворюваннями", – наводить статистику гендиректор Центру громадського здоров'я МОЗ Володимир Курпіта.

Іще одна категорія – люди з посттравматичним синдромом. Серед них чимало військових, які повернулися з війни на сході. Сповіді таких пацієнтів згадує Святослав Прохоров, який служив військовим медиком у гарячих точках проведення антитерористичної операції.

"Говорили, що перепробували все, коли демобілізувалися. І алкоголь був, що тільки посилило цей стан, втратили роботу, в сім'ї все погано, розлучення з дружиною. Після цього спробував марихуану. Вона знімає дратівливість, знімає нав'язливі спогади", – переказує військовий медик.

Легалізація медичного канабісу – тема вже другої міжнародної конференції, яку проводять у Києві. Серед гостей – Микола Перч, професор медицини зі США: "В Америці ви можете купити це у будь-якому магазині. Вони схожі на цукерки. Це не протизаконно, в них немає тетрагідроканабінолу".

Науковець досліджував вплив лікування та реабілітації такими препаратами 1,7 тис. військових після війни в Афганістані.

Перераховує: "Змінюється поведінка. Зникає нервовість або ж значно зменшується, люди краще сплять. У відгуках ми не зафіксували жодних скарг. Майже всі симптоми посттравматичного розладу зникли".

Петиція про легалізацію медичного канабісу на сайті Верховної Ради нещодавно набрала 25 тисяч необхідних голосів. І її розглянув комітет з прав людини. Законопроект уже підготували.

"Ключові відповіді, які ми отримаємо в цьому законопроекті, це, по-перше, можливість медичного використання, розробляти безпосередньо і виробляти лікарські засоби. По-друге, дозволити нашим науковцям робити дослідження, тому що зараз все це заборонено . І по-третє, це дозволити культивацію, тому що має бути сировинна база", – пояснює співавтор законопроекту, народний депутат Олександр Опанасенко.

Верховна Рада може розглянути цей законопроект вже наступного тижня.

Анна Брикова, Євген Школьник, "5 канал"

Попередній матеріал
Відомий журналіст розповів, як обиратимуть нові обличчя у партію "ЄС"
Наступний матеріал
Міжнародна якість "блакитного прапора": пляжі Одещини визнали одними з найкращих у світі
Loading...

Ілон Маск під час запису інтерв'ю курив марихуану в ефірі – відео

На Сумщині з допомогою квадрокоптера виявили замасковану в кукурудзі плантацію коноплі

Грузія скасувала покарання за вживання марихуани – чим мотивували