Медична марихуана
Медична марихуана Depositphotos

"Лікування не має бути злочином": чому активісти вимагають дозволит медичний канабіс

Читайте по-русски
Учасники "Конопляного маршу свободи" наголошують, що легалізація канабісу не означає його вільного обігу

Лікування не має бути злочином, а ліки - поза законом. Прихильники легалізації медичного канабісу зібралися на акцію під Кабінетом Міністрів та Верховною Радою. Мітингувальники вимагали ухвалити законопроєкт, який дозволить використовувати канабіс у медичних цілях. Кажуть, це може стати порятунком для людей із тяжкими хворобами. Адже коноплі мають високий знеболювальний ефект. Репортаж Ганни Рибалки.

Зо дві сотні мітингарів під Кабміном. У костюмах і масках вимагають від влади визнати - коноплі - це не лише наркотик, а й ліки.

"Лікування не має бути злочином. Ліки не мають бути поза законом", - наголошує Семен, учасник акції.

"У мене були знайомі, у яких батьки хворіли раком. І те, які муки вони переживають, коли використовують димедрол, трамадол та інші знеболювальні препарати, які вбивають по суті, мозок. Не можна порівняти з тим, як м'яко діє канабіс", - пояснює Владислав Дідов, учасник "Конопляного маршу".

Медична марихуана або медичний канабіс. Це  - коноплі з мінімальним вмістом психотропних речовин. Натомість в канабісі високий вміст канабідіолу. Це речовина, яка дає високий знеболювальний ефект. І саме через нього медичний канабіс може стати порятунком для онокохворих після хіміотерапії, допомагати при особливих формах епілепсії. Кажуть організатори конопляного маршу. За їхніми словами, легалізація канабісу не означає вільного обігу. Ліки на основі конопель відпускатимуть в аптеці за рецептом лікаря. На  це, за даними організаторів акції, чекають близько 2-х мільйонів тяжкохворих пацієнтів.

"За певної хвороби людина приходить до лікаря, який виписує рецепт, і людина в певній аптеці купує собі ліки на основі канабісу", - пояснює Тетяна Кузьменко, речниця акції "Конопляний марш свободи".

На підтримку легалізації стала й ветеран бойових дій на Донбасі Анастасія Шевченко, відома за своїм сценічним ім'ям Стасік та кліпом "Колискова для ворога".

"Я маю певні проблеми зі здоров'ям, які пов'язані із контузіями на війні. І я розумію, що ліки на основі канабісу мені допомогли би. Я не можу палити, тому для мене важливо, щоби індустрія медична була би настільки розвинена, щоби я могла би просто вживати пігулки", - пояснює ветеран АТО.

Посттравматичний стресовий розлад. Діагноз, з яким часто живуть бійці, які повернулися зі Сходу. І який можна лікувати рослинними пігулками чи іншими формами ліків на основі медичного канабісу, кажуть у ветеранській організації, яка виступає за декриміналізацію конопель.

"Це виражається в безсонні або ж в кошмарах вночі. Це виражається в неспроможності соціалізуватися, вони шукають загрозу для свого життя, своїх близьких. Провідні країни світу насправді придумали, що з цим робити давно. І США, і Канада, і Ізраїль давно ввели практику застосування медичних препаратів на основі канабісу", - пояснює Аліна Приймак, ГО "Ветерани за медичний канабіс".

Медичний канабіс частково легалізували у пів сотні країн світу. В Україні він заборонений, бо вважається наркотиком. Утім, у мережі все ж можна купити електронні сигарети з оліями канабісу. У владних кабінетах тим часом вважають, що легалізація канабісу - питання не нагальне.

"Я гадаю, що це не на часі. Не зараз, це не пріоритет. Ми не виписали звідси всі ризики. Мені здається так - ті, хто хочуть  - потерплять", - прокоментував президент Володимир Зеленський під час свого прес-марафону.

Перший законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу з'явився ще в травні цього року. Однак проголосований не був. Ще кілька проєктів написані, але досі не зареєстровані. Зробити це негайно закликають депутатів прихильники легалізації конопляних ліків і наголошують - право на лікування не має бути злочином.

Ганна Рибалка, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Куди дівати опале листя: волинські школярі показали еко-рішення
Наступний матеріал
Розписалися в СІЗО, відсвяткували на волі: репортаж з весілля моряка, звільненого з полону
Loading...
Легалізація медичної марихуани може допомогти ветеранам АТО – екс-боєць "Айдару"

Легалізація медичної марихуани може допомогти ветеранам АТО – екс-боєць "Айдару"

Супрун підтримала узаконення медичного канабісу в Україні і закликала підписати петицію

Супрун підтримала узаконення медичного канабісу в Україні і закликала підписати петицію

Конопляна свобода: навіщо Україні потрібен легалайз – "БлогПост"

Конопляна свобода: навіщо Україні потрібен легалайз – "БлогПост"