Федір Веніславський
Федір Веніславський sud.ua

У законопроєкті про децентралізацію немає Севастополя: у Зеленського пояснили чому

  Читайте по-русски
  Місто Севастополь свідомо вилучено з переліку тих адміністративно-територіальних одиниць

  У президентському законопроєкті №2598 "Про внесення змін до Конституції України" місто Севастополь свідомо вилучено з переліку адміністративно-територіальних одиниць України задля унеможливлення надання спеціального статусу незаконним утворенням на Донбасі. Про це заявив представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський 18 грудня під час засідання комітету Верховної Ради з питань правової політики, повідомляє кореспондент Укрінформу.

  "Місто Севастополь, яке також стало предметом дискусій у публічній площині, свідомо вилучено з переліку тих адміністративно-територіальних одиниць, які є в Україні. Тому що якраз спеціальний статус окремої адміністративно-територіальної одиниці на сьогодні є головним аргументом представників, скажімо, незаконних луганської та донецької квазіреспублік щодо надання їм також особливого статусу. Не може бути жодних особливих статусів у жодних адміністративно-територіальних одиниць. І тоді не буде жодної спокуси використати цей механізм для отримання особливого статусу для нових адміністративно-територіальних одиниць, які є в складі України", – пояснив Веніславський.

  Коментуючи положення законопроєкту стосовно Києва як столиці України, він зауважив, що правовий статус міста "повністю збережено на нинішньому рівні з точки зору того, що його правовий статус має визначатися окремим законом".

  Представник президента у КС також уточнив положення президентського законопроєкту щодо вилучення з тексту Конституції переліку областей.

  "Йдеться про те, що в тексті Конституції переліку областей бути не може – це дозволяє Верховній Раді вирішувати питання про зміну адміністративно-територіального устрою України. Можливо, шляхом укрупнення, об'єднання областей. Так само передбачено, що замість районів, які є спадком Радянського Союзу, пропонується запровадити такий вид адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня як округи. І також передбачено, що систему адміністративно-територіального устрою утворюють області, округи та Автономна Республіка Крим", – пояснив він.

  Як повідомляв 5.UA, Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, який вносить зміни до Конституції в частині децентралізації влади.

   

  Попередній матеріал
  Порошенко зустрівся з головою Венеціанської комісії – про що говорили
  Наступний матеріал
  В Україні вперше виправдали обвинуваченого у вирощуванні канабісу
  Loading...

  Пленарне засідання Верховної Ради – відео

  Останній пленарний тиждень у 2019-му: що Рада планує розглянути (оновлено)

  Децентралізація Зеленського повертає Україну до авторитаризму – Сюмар

  Перейменування міст і префекти: Зеленський вніс до ВР законопроєкт про зміни до Конституції щодо децентралізації

  Зеленський вніс до Ради законопроєкт щодо змін до Конституції

  Маємо захистити децентралізацію від наступу – Порошенко