30-річний Ше Сяньнін приїхав в Україну 6 років тому, не знаючи жодного слова українською. Саме тут вирішив навчатися в магістратурі, адже в себе на батьківщині виграв грант на навчання від Китайського стипендійного центру.
"Я мав можливість навчатися за кордоном. Країни, які я міг обрати: Україна, білорусь, Казахстан, Молдова, Грузія. Я думаю, для мене Україна – це найкраще", – розповідає випускник аспірантури національного університету "Львівська політехніка" Ше Сяньнін.
Ше Сяньнін обрав Україну, адже за відгуками в науковому світі, тут найпотужніша технічна вища школа. Щоби почати навчання – пройшов підготовчі мовні курси.
"Ця мова для мене дуже складна. Я китаєць, викладач допомагав, у мене теж є друзі – вони теж допомагали, у мене є підручник, я сам читаю і вивчаю", – пояснює хлопець.
Після закінчення магістратури – вирішив продовжити займатися наукою і вступив до аспірантури. У Ше Сяньніна була можливість вчитися англійською мовою, але він вибрав українську.
"Я тут навчаюсь, але не знаю українську мову, – це дуже погано. Тоді я кожен день вивчав українську мову, і не тільки професійну, а також мову про життя", – каже Ше Сяньнін.
Тему обрав – про механічне оброблення деталей із титанових сплавів, яку і рідною мовою опанувати не легко.
"Напрямок цей дуже корисний не тільки в промисловості, а й у медицині, тому, я думаю, це цікаво. Я хочу робити такі машини для титанових сплавів", – планує випускник аспірантури.
Науковий керівник дивується наполегливості свого учня, адже те, що він робить, буває не до снаги іншим.
"За 4 роки взагалі підготувати дисертацію є дуже і дуже непросто. Враховуючи, особливо, ту тематику, якою ми займалися – обробка титанових сплавів. Це дуже складна тематика. Людина дуже працьовита, дуже наполеглива. Дуже активна і завдяки цьому, звичайно, йому вдалось те, що не завжди вдається нашим аспірантам", – наголошує завідувач кафедри національного університету "Львівська політехніка" Вадим Ступницький.
Його плани закінчити аспірантуру ледь не зірвала війна. Але Ше Сяньнін каже, стійкість українського народу і підтримка друзів допомогли йому подолати страхи.
"Люди, яких я знаю – друзі і професори – вони всі продовжили жити тут – тоді я думаю, це не так тяжко. Я думаю, вони дали мені сили далі тут вчитися", – вважає Ше Сяньнін.
Нині він донатить українській армії, допомагає нужденним, розповідає правду про війну в Україні китайським журналістам, а мріє про мирне життя. Хоче стати першокласним інженером і ділитися своїми знаннями зі студентами у Китаї.
Анастасія Кудлата, Євген Радіон, Львів. "5 канал"
Читайте також: У Києві доцента вишу оштрафували за викладання недержавною мовою – Кремінь
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться відео за темою: Терехов ще не оплатив штраф за порушення закону про мову – Тарас Кремінь
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.