"Тільки спробуйте мене торкнутися": суд не дозволив примусово брати біоматеріал у Савченко

Також судді відхили запит прокуратури щодо залучення профільного експерта

Судді не задовольнили клопотання про забір біологічного матеріалу в народного депутата Надії Савченко. Рішення ухвалили під час сьогоднішнього засідання Шевченківського районного суду Києва. Подробиці розповіла кореспондент "5 каналу" Анна Брикова.

Суд відхилив вимогу прокурорів щодо забору біоматеріалів у Надії Савченко, адже це суперечить правам людини на захист приватного життя. Щодо цього і апелював адвокат народного депутата – наполягав, що це порушення права на повагу до приватного життя та права на самозахист. Адже відібрані примусовим шляхом біоматеріали прирівнюються до свідчень проти себе в суді.

"Спробуєте мене торкнутися – це буде розцінено як фізичні тортури. Відразу пишу заяву на будь-що фізичне, будь-які дотики до мене. Буде це рішення суду – вважатиму його несправедливим, незаконним, таким, що порушує права і свободи, чинить наругу над людиною. Такі клопотання від слідчих розцінюю як неспроможність їхню і прокурорів працювати в законний спосіб, і нічого іншого, як тільки нав'язати вину людині, коли їм хочеться", – заявила Савченко в суді.

Прокурори коментувати ситуацію відмовилися. Було ще одне клопотання – щодо залучення профільного експерта, проте і його суд відхилив. Нардеп же, після засідання, радіє "що правосуддя торжествує в нашій країні".

Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада підтримала подання Генпрокуратури щодо зняття депутатської недоторканності з народного депутата Надії Савченко, її затримання та арешт. За даними слідства, Надія Савченко у змові з уже затриманим переговірником Володимиром Рубаном планували повалення державної влади в Україні. Зокрема, хотіли здійснити терористичні атаки в центрі Києва.

У Миколаєві сталась штовханина на "зустрічі з Савченко" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Снаряд розірвався поруч: у Дніпрі рятують двох поранених під Пісками
Наступний матеріал
101 троянда під прицілом бойовиків: у прифронтовій Авдіївці презентували "Історії українських воїнів" – відео

У Києві обирають запобіжний захід нардепу Надії Савченко – відео

Савченко обиратимуть запобіжний захід: Шевченківський райсуд Києва отримав клопотання

Допит і не допит водночас: завершилася процедура проходження Надією Савченко поліграфа

Генштаб готовий відстоювати свою позицію у відповідь Матіосу в суді

Справа екс-чільника КМДА Попова: судове засідання зірвалося вчетверте поспіль

СБУ: Савченко та Рубан не збираються свідчити слідству