Надія Савченко в суді
Надія Савченко в суді 5 канал

Справжнє дежавю: як суд обирав запобіжний захід Надії Савченко

Сама підозрювана, на знак протесту, після оголошення рішення судів оголосила про голодування

Два місяці арешту – після трьох годин у нарадчій кімнаті та годинного зачитування рішення, Шевченківський райсуд столиці обрав запобіжний захід Надії Савченко.

Від шостої ранку під Шевченківським райсудом чатують журналісти. Тут мають обрати запобіжний захід для затриманої Надії Савченко. Перед початком засідання кілька десятків медійників штурмують залу. Прихильників – у рази менше. Вони всідаються в сусідній залі, де можна спостерігати за процесом у режимі відеотрансляці.

Відчуття дежавю з'являється одразу, тільки-но Надію Савченко доправляють із СІЗО СБУ. Вона у патріотичному светрі. Такому самому, як і під час судових засідань у Росії. І – так само нещадно критикує владу. Утім, кілька років тому – російську, нині – українську.

Адвокати твердять: Савченко повинна сидіти не в скляній кабіні, а поряд із ними. Допоки суддя йде до нарадчої кімнати, нардеп зверхньо спілкується з журналістами. Не відповідаючи на запитання.

Свою позицію суду озвучують прокурори ГПУ – підозрювану необхідно ув'язнити до СІЗО на два місяці. Адже обвинувачення інкримінує Надії Савченко та Володимиру Рубану шість епізодів за особливо тяжкими статтями Кримінального кодексу. Зокрема, спробу терористичного акту у Верховній раді, замах на життя Порошенка, Авакова, Турчинова, нелегальне ввезення великої кількості зброї з так званої "ДНР".

"Аналіз наведених доказів у їх сукупності дає достатньо підстав підозрювати Савченко у вчиненні зазначених злочинів, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі – до 15 років, або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої", – зачитує прокурор ГПУ Олександр Банник.

Мультиками називає відеодокази ГПУ сама Савченко. І повторюється – збивала з пантелику спецслужби, адже створювала сюрреалістичну картинку, щоби налякати владу. Каже, нібито лише мріяла підірвати зсередини парламент, а за мрії не судять.

Плутано пояснює нардеп і два транші контрабандної зброї: "Зброя, яку перевозили з боку ворога, перевозили для того, щоби зрозуміти, чи була вона продана з наших артскладів, які вибухали впродовж нашої злочинної влади… Для того, щоби можна було зрозуміти, чи виготовляється в них своя зброя, чи постачається з Росії".

Адвокати наполягають – підозра необґрунтована, бо злочин не відбувся, а кримінальну справу називають політичною розправою. "Матеріали – 246 аркушів – я вивчив. Я 43 роки займаюсь кримінальним судочинством і перша думка, що із матеріалів оці політичні мотиви випливають напряму", – заявляє захисник Віктор Чевгуз.

Аргументи обвинувачення судді здалися переконливішими, тому із зали суду Савченко повернеться до СІЗО. Щонайменше – на два місяці. Сама підозрювана на знак протесту оголосила про голодування.

Леся Головата, Микола Лебедєв, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
У Криму та ОРДЛО втрачено 5 мільярдів доларів банківських активів – Порошенко
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": інтерв'ю з народними депутатами – відео
Loading...

Савченко обиратимуть запобіжний захід: Шевченківський райсуд Києва отримав клопотання

Здається, ніби Савченко хоче, щоб її заарештували – Сотник

У ГПУ розповіли, коли суд обере Савченко запобіжний захід

Генпрокурор вніс до ВР подання на арешт Савченко

Луценко проситиме Раду про арешт Надії Савченко, якщо вона не прийде на допит в СБУ

Розбійний напад через iPhone 8: який запобіжний захід обрали сину заступника міністра