5 канал

Сазонов: Організація "перевороту" – це не рівень Савченко та Рубана

Експерт зазначив, що за Савченко і Рубаном можуть стояти куратори

Роль народного депутата Надії Савченко та керівника організації "Офіцерський корпус" Володимира Рубана не полягала в організації перевороту. Основне завдання Савченко і Рубана – дестабілізувати ситуацію в країні.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив політичний оглядач Кирило Сазонов.

"Роль Савченко і Рубана зовсім не в організації перевороту. Це не їхній рівень, ні інтелектуальний, ні з огляду на досвід. Це "тарани", вони повинні влаштувати дестабілізацію: якісь вибухи, якісь жертви", – розповідає Сазонов.

Експерт припускає, що за Савченко і Рубаном стоять куратори з Російської Федерації або з терористичних угруповань "ЛДНР".

"Далі вже входять інші хлопці або з Росії, або з Донецька, які перетнули завчасно лінію розмежування і для них уже тут готують зброю. Вони беруть усе під контроль. А далі те, про що говорить Рубан – 400 тисяч жертв", – зазначив експерт.

"Але мова навіть не про те, що Росія може піти на повномасштабне вторгнення. Все можна зробити руками тут – дестабілізація ситуації, вибухи, жертви, втрата керованості", – вважає Сазонов.

Він так само зазначив, що операція, влаштована Савченко і Рубаном, триває надалі.

"Перспективи не дуже хороші. Навіть якщо Луценко все це буде поступово доводити (вина має бути доведена в установленому законом порядку – ред.), весь цей час Савченко та Рубан виступатимуть як потужний інструмент пропаганди: передаючи листи, повідомляючи страшні історії", – зауважив Сазонов.

На думку експерта, за цих обставин проведенням акцій та збройною підготовкою займатимуться інші люди.

"Савченко і Рубан – просто виконавці своїх ролей", – підсумував Сазонов.

Детальніше у відео:

Як відомо, в четвер Верховна Рада дала згоду Генеральній прокуратурі на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. За надання згоди на притягнення Савченко до кримінальної відповідальності проголосував 291 депутат, затримання – 277, арешт – 268 депутатів.

Савченко інкримінують злочини, передбачені статтями: "Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади", "Готування до злочину", "Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією", "Посягання на життя державного чи громадського діяча", "Терористичний акт", "Створення терористичної групи чи терористичної організації", "Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами".

За даними Генпрокуратури, Савченко була спільницею Володимира Рубана, затриманого 8 березня на КПВВ "Майорське" при спробі переміщення великої кількості зброї з території Донецької області, підконтрольної російським окупаційним адміністраціям.

Рубана підозрюють у незаконному поводженні зі зброєю та підготовці терактів, зокрема збройних замахів на державних діячів та політичних лідерів.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Справа Рубана": як відбувалося затримання та що вилучили силовики – ФОТО

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Ryanair має зайти на внутрішній ринок перевезень України: коли це станеться
Наступний матеріал
У Нацполіції прокоментували причини обшуків на заводі АТЕК
Loading...

Обговорення Савченко нападу на український парламент мало місце – нардеп

Луценко проситиме Раду про арешт Надії Савченко, якщо вона не прийде на допит в СБУ

Савченко не з'явилася на допит до СБУ у справі Рубана

Савченко викликали на допит в СБУ через затримання Рубана

Тимчук розповів, як російські спецслужби використовують деяких українських нардепів

5 канал - трансляція наживо