5 канал

Сім годин судової тяганини: як Надію Савченко "вдруге" відправили за ґрати

Нардеп пробуде за ґратами до 20 травня 2018 року

Понад 7 годин в Апеляційному суді Києва тривало засідання у справі нардепа Надії Савченко. Заслухавши сторони, колегія суддів скаргу адвокатів Савченко відхилила. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу" із зали суду.

Отже, попередній вирок суду щодо тримання Надії Савченко під вартою протягом 59 діб без права внесення застави залишили у силі. Тепер нардеп пробуде за ґратами до 20 травня 2018 року.

У ході самого засідання захист заявив, що підозру Савченко вручили безпідставно, і жодного теракту вона не готувала. На цьому наголошувала і сама підозрювана. Каже: протизаконних дій не чинила.

"Звичайно, за оцей термін досудового слідства – 60 діб – нам потрібно буде ознайомитися з матеріалами справи. На кожен "чих" прокурора чи слідчого нам треба дати адвокатськими спростуваннями, клопотаннями й іншими діями відповідь. Тобто, те, що ми писали в апеляційній скарзі, доводити, щоб воно було у матеріалах досудового слідства", – заявив адвокат Савченко Віктор Чевгуз.

Водночас, суд частково задовольнив скаргу обвинувачення і постановив, що затримання Надії Савченко було законним.

Сьогодні сторона обвинувачення довела необґрунтованість апеляційних скарг сторони захисту. Крім того, колегія суддів ухвалила законне й обґрунтоване, неупереджене рішення щодо скасування рішення слідчого судді в частині визнання незаконним затримання Савченко Надії Вікторівни", – коментує прокурор ГПУ Олександр Климович.

Про перебіг засідання дивіться детальніше у включенні:

Більше подробиць про саме судове засідання - у репортажі: 

Як повідомляв 5.UA, 23 березня суд обрав Савченко запобіжний захід у вигляді 59 діб тримання під вартою без права внесення застави. При цьому 22 березня 2018 року Верховна Рада зняла із Савченко депутатську недоторканність, проголосувала за її арешт і тримання під вартою.

Попередній матеріал
У НАЗК уточнили, хто з антикорупціонерів має подавати е-декларацію
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Романом Безсмертним
Loading...