5 канал

Верховна Рада зняла з Савченко депутатську недоторканність, проголосувала за її арешт і тримання під вартою

ВР зняла з Савченко депутатську недоторканність

Верховна Рада проголосувала за притягнення Надії Савченко до кримінальної відповідальності, за її арешт і обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

За відповідне рішення проголосували 291 парламентаріїв. 277 депутатів погодилися на затримання і 268 – на арешт Савченко.

Дивіться, як відбувалося голосування:

Як відбувалося засідання ВР і вручення Савченко підозри, дивіться у відео включення з парламенту:

Додамо, питання про зняття недоторканості, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко розглядали у сесійній залі. Перед народними обранцями виступив генеральний прокурор. Він представив парламентаріям всі три подання. Як і під час засідання регламентного комітету, Юрій Луценко заявив, що слідство має незаперечні докази того, що Надія Савченко готувала теракт у центрі столиці. Все задля повалення державної влади в Україні. Депутатам продемонстрували відеофайли, на яких продемонстровано розмови, з плануванням терактів.

Нагадаємо, до того регламентний комітет дав згоду на затримання, арешт і зняття недоторканності з нардепа Надії Савченко. Рішення ухвалили одноголосно. Тепер справа за парламентом – саме депутати після виступу генпрокурора голосуватимуть за ці його подання.

За даними слідства, Надія Савченко у змові з уже затриманим переговірником Володимиром Рубаном планували повалення державної влади в Україні. Зокрема, хотіли здійснити терористичні атаки в центрі Києва, заявив генпрокурор під час засідання регламентного комітету. За словами Юрія Луценка, зброю для цього завозили з ОРДЛО. А про її постачання Надія Савченко особисто домовлялася з ватажками бойовиків. Таку спецоперацію депутат готувала ще з минулого року. Намагалася навіть заручитися підтримкою українських офіцерів. Однак, не вдалося – військовослужбовці повідомили СБУ про такі плани Савченко. Після почали співпрацювати зі спецслужбою під прикриттям. Все фіксували, зокрема, на відео. І це не вигадки, а реальність, переконує чільник ГПУ.

Водночас, Надія Савченко запевила, що знала про спецоперацію силовиків. І протягом року їм підігрувала. Однак, не заперечувала, на тимчасово окуповані території їздила щоби побачитися з українськими заручниками. Щодо зброї каже, просто проводила спецоперацію, бо хотіла зафіксувати звідки її постачають до ОРДЛО.

Попередній матеріал
На Харківщині затримали зрадників, що "зливали" інформацію Генштабу РФ
Наступний матеріал
Савченко оголосили підозру, натовп рушив до СБУ
Loading...