5 канал

Подання ГПУ на затримання та арешт Савченко у комітеті ВР: як все було і які аргументи у сторін – розлоге включення

Регламентний комітет одноголосно рекомендував Верховній Раді зняти з народного депутата Надії Савченко недоторканність

Регламентний комітет рекомендував Верховній Раді зняти з народного депутата Надії Савченко недоторканність, а також надати дозвіл на арешт та затримання. Рішення ухвалили одноголосно. Тепер справа за парламентом. Саме депутати після виступу генпрокурора голосуватимуть за ці його подання.

Які аргументи були на комітеті у Генерального прокурора і в Надії Савченко і коли питання щодо народного депутата з'явиться у сесійній залі розповіла кореспондента "5 каналу" Анна Мірошниченко.

Журналіст розповіла: "Голова "Офіцерського корпусу" Володимир Рубан та Надія Савченко вступили у змову з метою повалення державної влади в Україні. Про це заявив сьогодні Генпрокурор під час свого виступу на комітеті. Вони планували терористичний теракт у центрі столиці. Для цього Надія Савченко їздила на окуповану територію за зброєю особисто домовлялася із ватажками так званої "ДНР". Цю операцію Савченко планувала ще з минулого року. Тоді вона шукала співучасників, шукала різних офіцерів ЗСУ. Зрештою кількох вона знайшла. Ті кажуть, коли вперше Надія Савченко вперше запропонувала їм вчинити терористичний акт в центрі столиці, вони подумали, що це маячня психічно хворої людини. А коли вже сам Володимир Рубан звернувся до них і дав їм кошти на автомобілі, які мав би перевозити зброю з окупованих територій, то після цього вони повідомили про цю ситуацію в СБУ. Тож увесь цей час і Савченко, і Рубан, каже генеральний прокурор, були впевнені, що ось ці згадувані офіцери з ними співпрацюють. А офіцери тим часом усе фіксували на камеру. Працювали вони під прикриттям і, власне, є у слідства відео, там зафіксовані діалоги Савченко і офіцерів про те, як вони хотіли застосовувати із Рубаном міномети в центрі столиці, як випробовували зброю на полігоні".

Все це не вигадки, а реальність, говорить очільник ГПУ. "Це зовсім не сюрреалізм, це жива бойова зброя, якою планувалося знищити живих людей. Як представників влади, так і просто мирних мешканців центра столиці. Йшлося про ввезення з боку ворожої Україні терористичної організації "ДНР" зброї для знищення конституційного ладу конституційного ладу в державі, створення хаосу через враження мирних людей в центрі української столиці і захоплення влади", наголосив Луценко.

Після цього Луценко наголосив, що Савченко треба арештувати: "Ми обґрунтовано підозрюємо Надію Савченко у змові про вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, тобто злочин передбачений ст. 109 КК України у готуванні до вчинення дій з метою насильного повалення конституційного ладу та захоплення державної влади за попередньої змови групою осіб, тобто злочин передбачений статтею 109 КК України, у готуванні на посягання на життя Президента України, народних депутатів, прем'єр-міністра, членів Кабміну, керівників політичних партій у зв’язку з їх державною чи громадською діяльністю за попередньою згодою групи осіб, тобто злочин передбачений статтями 128 та 112 КК України. У готуванні терористичного акту. У застосуванні зброї, вчинення вибуху чи інших дій, які створювали б небезпеку для життя і здоров'я людей".

Своєю чергою Надія Савченко запевняє, знала про спецоперацію силовиків. І протягом року їм підігрувала. Однак, не заперечувала, на тимчасово окуповані території їздила, – щоби побачитися з українськими заручниками. Щодо зброї каже, просто "проводила спецоперацію, бо хотіла зафіксувати звідки її постачають до ОРДЛО".

Далі буде...

Як повідомляв 5.UA, 15 березня 2018 року генпрокурор Юрій Луценко у парламенті заявив про наявність у слідства незаперечних доказів того, що народний депутат Надія Савченко особисто планувала теракт у ВР. Того самого дня генпрокурор направив до парламенту подання про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Савченко. Згодом з'явилася інформація про те, що Савченко у своїй сумці переносила три бойові гранати.

Попередній матеріал
Виступ Луценка у ВР щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту Савченко – відео
Наступний матеріал
ГПУ оприлюднила відеодокази проти нардепа Савченко

Нардепи перенесли розгляд трьох подань на Савченко

Генпрокурор вніс до ВР подання на арешт Савченко

Виступ Луценка у ВР щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту Савченко – відео

Пленарне засідання ВР, де можуть дати дозвіл на затримання та арешт Савченко – відео

Більше "стволами не поміряються": як у Верховній Раді зброю забороняли

Нардеп сказав, коли в Раді голосуватимуть за зняття депутатської недоторканності із Савченко