Зброя у ВР

Більше "стволами не поміряються": як у Верховній Раді зброю забороняли

Ініціатива з'явилася після того, як минулого тижня стало відомо, що Надія Савченко начебто принесла до парламенту гранати

Йдеш голосувати – лишай зброю вдома. Верховна Рада зрештою підтримала закон, який забороняє проносити піротехніку, отруйні речовини та озброєння до приміщень державних органів. Ще до вечірнього голосування народні обранці поділилися – яким арсеналом володіють, і що думають про озброєних колег. Більше – в сюжеті "5 каналу".

"В мене є карабін", – Ігор Луценко, "Батьківщина".

"Пістолет", – Андрій Левус, "Народний фронт".

"Форт-14" Президент подарував", – Юлій Мамчур, БПП.

"Коли я йду в Раду – я не беру зброї", – Андрій Білецький, позафракційний.

Ті, хто носить зброю, клянуться – в сесійну залу своїх пістолетів не несуть. "Здаю в установлені місця, у сейфи, щоб вона там зберігалася", – запевняє народофронтовець Андрій Тетерук.

Депутати заходять до парламенту як і всі – через металошукач. Утім, оглядати їхні речі на предмет небезпечних охорона не може. Бо всі вони – недоторканні. Сумлінні депутати здають зброю в сейф. Розписуються. Показують ключі від скриньки. Забирають уже наприкінці робочого дня.

Але дехто свою зброю таки проносить до сесійної зали. "Звісно бачив. Ну це чоловіки, там стволами помірятися – в кого кращий, у кого більший, у кого лазерний приціл", – каже позафракційний Олег Петренко. "Ну, заносив, як коли забував здавати. А що ви ще хотіли, щоб я вам в парламенті зброю показував?" – сміється теж позафракційний Володимир Парасюк.

Спікер парламенту на початку тижня проанонсував – заборонять депутатам приходити до сесійної зали зі зброєю. В документі прописали – до будівлі парламенту, Кабміну і на Банкову народні депутати не зможуть приносити пістолети. Озброєними можуть бути лише працівники Управління державної охорони.

Така ініціатива з'явилася після того, як минулого тижня стало відомо, що Надія Савченко начебто принесла до парламенту гранати. А вже сьогодні в інтернеті з'явилося ось таке звернення до народу від неї:

Більшість скласти зброю – не проти. Але для деяких – це порушення закону. "Хочеш носити зброю – на фронт, в Національну гвардію, іди і воюй там", – каже представник Президента у ВР Ірина Луценко. "Щоб не з'являлася у Верховній Раді мавпа з двома гранатами", – коротко коментує Юрій Береза від "Народного фронту".

А от нардеп Андрій Білецький, наприклад, сумнівається: "А як це буде? Зроблять більше сейфів або поставлять більше рамок? Депутат має депутатську недоторканність".

Зрештою, законопроект голосують. 263 голоси – "за". Більшість – готова роззброїтися. І Надя теж: "Звичайно, я виконуватиме закон". Готуватимуться до впровадження закону і в парламентській будівлі. Облаштовують додаткові сканери і металошукачі.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Як засновник Amazon "вигуляв" робота-собаку Boston Dynamics – фото
Наступний матеріал
Вибухова Рада, або Терористичний сюрреалізм: інтерв'ю з народними депутатами – "Інформаційний вечір"