Металодетектор у ВР

У Верховній Раді хочуть заборонити народним депутатам носити на засідання зброю

Відповідний законопроект – уже зареєстрований – проанонсував спікер парламенту

Верховна Рада хоче заборонити народним депутатам носити на засідання зброю. Відповідний закон проанонсував спікер парламенту Андрій Парубій. Переконаний – уже зареєстрований законопроект депутати підтримають.

У документі прописано, що до приміщень, де працює Верховна Рада, Президент або урядовці, – не можна заходити зі зброєю, піротехнікою та отруйними речовинами. Тож нардепи, заходячи до парламенту, зброю здаватимуть.

Дозвіл на її носіння матимуть лише працівники Управління державної охорони. Нині оглядати речі народного обранця – заборонено. В разі, якщо законопроект проголосують – народні обранці перед засіданням лишатимуть зброю у сейфі, який охоронятимуть працівники УДО.

"Закон буде ухвалений швидко, підписаний Президентом і опублікований у "Голосі України". І ми зможемо забезпечити охорону і будівлі, і всіх тут присутніх. Із середи, із ранішнього засідання, – кожен, хто заходить до будівлі Ради, змушений буде залишити зброю", – впевнений Парубій.

Зазначимо, що начальник Управління держохорони Валерій Гелетей вже зазначав необхідність законодавчих змін, аби працівники відомства могли оглядати речі народних депутатів. Як передає "Укрінформ", із відповідним листом він звернувся до керівництва ВР.

Також Гелетей уточнив, що заборона на наявність зброї, в тому числі для депутатів, – діє з 2005 року: "Але якщо немає механізму контролю цієї постанови, то депутати практично роблять те, що вони хочуть".

Нагадаємо, сьогодні ж, 19 березня, охорона Верховної Ради разом із кінологами здійснювала перевірку приміщень парламенту.

Як повідомляв 5.UA, 15 березня 2018 року генпрокурор Юрій Луценко у парламенті заявив про наявність у слідства незаперечних доказів того, що народний депутат Надія Савченко особисто планувала теракт у ВР. Того самого дня генпрокурор направив до парламенту подання про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Савченко. Згодом з'явилася інформація про те, що Савченко у своїй сумці переносила три бойові гранати.

"Без лобстерів": чим годують народних обранців – фоторепортаж

/
/
Депутатська Їдальня
/
Депутатська Їдальня
/
/
Депутатська Їдальня
/
/
Депутатська Їдальня
/
Депутатська Їдальня
/
/
Депутатська Їдальня
/
Депутатська Їдальня
/
Депутатська Їдальня
/
Депутатська Їдальня
/
Депутатська Їдальня
/
Депутатська Їдальня
/
Депутатська Їдальня
/
Депутатська Їдальня
/

Попередній матеріал
В Україні припиняє діяльність "дочка" одного з банків РФ
Наступний матеріал
Близько 30% росіян виступають за європейський вибір – Гозман