5 канал

Савченко оголосили підозру, натовп рушив до СБУ

Слідчий СБУ зачитав підозру про злочин Надії Савченко

Слідчий СБУ зачитав підозру про злочин Надії Савченко. Далі Надія Савченко, її соратники, противники і прихильники, а також журналісти рушили до СБУ. За останніми даними станом на 14:31. Савченко вже перебуває у будівлі СБУ.

До того, нагадаємо, Верховна Рада зняла з Савченко депутатську недоторканність, проголосувала за її арешт і тримання під вартою. 

Дивіться, як відбувалося голосування:

Крім того, як відбувалося засідання ВР і вручення Савченко підозри, дивіться у відео включення з парламенту:

Додамо, питання про зняття недоторканості, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко розглядали у сесійній залі. Перед народними обранцями виступив генеральний прокурор. Він представив парламентаріям всі три подання. Як і під час засідання регламентного комітету, Юрій Луценко заявив, що слідство має незаперечні докази того, що Надія Савченко готувала теракт у центрі столиці. Все задля повалення державної влади в Україні. Депутатам продемонстрували відеофайли, на яких продемонстровано розмови, з плануванням терактів.

Нагадаємо, до того регламентний комітет дав згоду на затримання, арешт і зняття недоторканності з нардепа Надії Савченко. Рішення ухвалили одноголосно. Тепер справа за парламентом – саме депутати після виступу генпрокурора голосуватимуть за ці його подання.

За даними слідства, Надія Савченко у змові з уже затриманим переговірником Володимиром Рубаном планували повалення державної влади в Україні. Зокрема, хотіли здійснити терористичні атаки в центрі Києва, заявив генпрокурор під час засідання регламентного комітету. За словами Юрія Луценка, зброю для цього завозили з ОРДЛО. А про її постачання Надія Савченко особисто домовлялася з ватажками бойовиків. Таку спецоперацію депутат готувала ще з минулого року. Намагалася навіть заручитися підтримкою українських офіцерів. Однак, не вдалося – військовослужбовці повідомили СБУ про такі плани Савченко. Після почали співпрацювати зі спецслужбою під прикриттям. Все фіксували, зокрема, на відео. І це не вигадки, а реальність, переконує чільник ГПУ.

Водночас, Надія Савченко запевила, що знала про спецоперацію силовиків. І протягом року їм підігрувала. Однак, не заперечувала, на тимчасово окуповані території їздила щоби побачитися з українськими заручниками. Щодо зброї каже, просто проводила спецоперацію, бо хотіла зафіксувати звідки її постачають до ОРДЛО.

Попередній матеріал
Верховна Рада зняла з Савченко депутатську недоторканність, проголосувала за її арешт і тримання під вартою
Наступний матеріал
"Краще б не воював": на передовій бійці ЗСУ впіймали навідника ворожої БМП

Савченко заявила, що в СБУ її мали допитувати як свідка

Надія Савченко прийшла на допит в СБУ: що розповіла журналістам

Савченко викликали на допит в СБУ через затримання Рубана

Верховна Рада зняла з Савченко депутатську недоторканність, проголосувала за її арешт і тримання під вартою

На Харківщині затримали зрадників, що "зливали" інформацію Генштабу РФ

ГПУ оприлюднила відеодокази проти нардепа Савченко