Надія Савченко у Раді
Надія Савченко у Раді 5 канал

Невиправдана Надія: яким був "день Савченко" у Верховній Раді

Із зали парламенту – просто до управління СБУ. Рада, за підсумками палких дебатів, підтримала всі подання ГПУ щодо народного депутата Надії Савченко

Дочекатися послання Президента до парламенту і одномоментно знищити найвище керівництво держави в залі Верховної Ради. Саме такий план готувала народний депутат Надія Савченко – згідно з відеоматеріалами, які оприлюднив генеральний прокурор. Попри традиційний опір опоблоківців – парламент підтримав усі подання ГПУ та позбавив Савченко депутатського імунітету, а також дав дозвіл на затримання та арешт.

Тепер колишня полонянка, яку всім світом звільняли з російської в'язниці – може опинитися вже за українськими ґратами. Судове засідання щодо обрання запобіжного заходу очікують уже у п'ятницю, 23 березня. Що ж передувало підписаній підозрі – в сюжеті "5 каналу".

"Кажу, кіно коли крутити будете?" – питається Савченко. Генпрокурор на засідання комітету оперативні матеріали не приніс. На словах розказав – нардеп у змові з уже затриманим Володимиром Рубаном готувала терористичний акт в урядовому кварталі. Вербувала офіцерів Збройних сил. Ті і здали її потім правоохоронцям. Їздила на окуповану територію, перевозила зброю. До її озброєння – причетні й ватажки терористичної "ДНР".

"Це був умисел, план, підготовка, завезення зброї, вербування виконавців", – наголошує Луценко. Савченко всі закиди прокурора відкидала. Знала, що за нею стежать. Лише підіграла: "Я вам можу зіграти в театрі. Але це не означає, що це може бути колись реалізоване".

І бойові гранати до парламенту теж ніколи не носила. "Вас всіх лякає, були у мене гранати чи не були. Були гранати в мене, були", – каже, та дістає із сумки фрукти. Про бойові гранати прокурор згадав уже під час їхньої з депутаткою словесної перепалки.

Вже в сесійній залі – на екранах обіцяне відео від прокурора. Його довго не можуть закрутити, через технічні несправності. Надя в гуморі – кричить "бабах".

На відео – Савченко, Рубан і офіцери ЗСУ. Савченко – наполягає на фізичному знищенні влади. Малює схему сесійної зали. Хоче знищити всіх в один день. А ватажок так званої "ДНР" Захарченко, каже Савченко, просив особисто віддати їм Турчинова.

"Я пропоную переворот. Тому що їх треба прибирати фізично. При чому всіх і зразу… Є один день, коли збираються всі міністри, всі глави служб, прокурор, голова, всі депутати і Президент. Це один день в рік. Коли Президент читає свій доклад", – чується від жінки на відео.

Виступи прокурора Савченко слухала, стоячи за метр від нього.

Надія Савченко у Раді
Надія Савченко у Раді5 канал

А вже за трибуну вийшла із зіркою Героя України: "Оце зірка Героя України. Ви зараз кричите "ганьба" зірці Героя України. То питання, чи варто мені зраджувати народ України, віддаючи зірку Героя України? Ні, не зраджу. Це звання дається не легко. Це звання дається кров'ю. Я доводила, що я є героєм України в московських в'язницях проти ворога зовнішнього, доведу і вам, внутрішнім ворогам, що таке герой України".

Що думають про неї колеги по парламенту, Савченко майже не слухала. То виходила, то заходила.

"Ми вині в тому, що ми її підтримували просто як людину, ніхто з нас її не заводив у політику. І я шкодую, що тут немає Юлії Володимирівни, яка б сказала, хто змусив її включити її в список", – виступає нардеп від БПП Олександр Бригинець.

"Очевидно, пані Надія погано знає історію. Українці ніколи не були терористами. Росіяни – терористи. Якби Надя скористалася тією зброєю та підірвала свого друга Захарченка", – каже голова радикалів Олег Ляшко.

"Це "непорозуміння" готове було завести російські війська до українського Києва", – обурюється "народофронтівець" Юрій Береза.

Савченко часом поглядала на люстру, а депутати тиснули кнопки. І дали згоду на її притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт. Із зіркою Героя України, яку Савченко продемонструвала в сесійній залі, вона й виходить з парламенту. Її не виводять з парламенту, йде сама, від коментарів відмовляється.

З парламенту – до управління СБУ. Тут Савченко і проведе ніч, чекаючи суду, який має обрати їй запобіжний захід.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір: інтерв'ю з народними депутатами – відео
Наступний матеріал
Рада засяяла червоним: активісти й чиновники нагадали про епідемію туберкульозу
Loading...