Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Допит Савченко на поліграфі "мовчки" перенесли до іншого місця – подробиці

Свідчення народний депутат нині дає у слідчому ізоляторі СБУ. Там запевняють: все відбувається згідно закону

У вівторок, 17 квітня, народного депутата Надію Савченко допитують на поліграфі. Проводити слідчі дії мали у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз. Однак, зранку стало відомо, що місце слідчих дій змінили. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу.

Як стало відомо, нині допит триває у слідчому ізоляторі СБУ. Захист Надії Савченко наполягає: їх не попередили про перенесення місця проведення допиту. Крім того, близько години підзахисна перебувала у приміщенні без адвокатів. Це вони називають незаконним. 

Не стримувала себе у висловлюваннях і сестра затриманої Віра Савченко.

"Надії важливо довести лжепрокурору, очільникам кишенькових спецслужб, що вона говорить правду, і що їхня справа розвалиться. Далі її план – не виходити з голодування. Вона не розраховує кудись повернутися, тому що вона дуже стомилася. Мені трохи страшнувато, тому що в неї вже не залишилось надії, аби боротися. Але сьогодні ще нам зробили сюрприз, тому що нас підізвали до Інституту (Київського науково-дослідного інституту судових експертиз – ред.), але виявляється, процедура поліграфу розпочалась тут (у слідчому ізоляторі СБУ – ред.)", – заявила сестра нардепа.

Представники ж слідчого ізолятора СБУ запевняють: допит триває за процедурою, із дотриманням вимог закону. Водночас, відповіді на питання, коли ж захисників нардепа було попереджено про перенесення місця проведення процедури, так і не надали.

"Експертиза проводиться дійсно у слідчому ізоляторі. Про це було всіх попереджено. Всіх відповідальних за це установ. Експерти виїхали з усім відповідним обладнанням. Можна сказати, що експертиза пройде відповідно", – прокоментувала прес-секретар Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Наталя Баюрко.

Детальніше про ситуацію дивіться у включенні: 

Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада підтримала подання Генпрокуратури щодо зняття депутатської недоторканності з народного депутата Надії Савченко, її затримання і арешт. За даними слідства, Надія Савченко у змові з уже затриманим переговірником Володимиром Рубаном планували повалення державної влади в Україні. Зокрема, хотіли здійснити терористичні атаки в центрі Києва, заявив генпрокурор під час засідання регламентного комітету. За словами Юрія Луценка, зброю для цього завозили з ОРДЛО. А про її постачання Надія Савченко особисто домовлялася з ватажками бойовиків. Таку спецоперацію депутат готувала ще з минулого року. Намагалася навіть заручитися підтримкою українських офіцерів.

Попередній матеріал
Штаб АТО: Ворог інтенсивно обстрілює Зайцеве, б'є із забороненого важкого озброєння
Наступний матеріал
Закон про освіту: Україна не готова задовольняти неадекватні вимоги Угорщини – Кулеба