СБУ: Савченко та Рубан не збираються свідчити слідству

Комплекс запланованих слідчих дій триває

Надія Савченко та Володимир Рубан відмовляються свідчити слідству. Про це пише Служба безпеки України на своїй сторінці у Facebook.

"Проводяться необхідні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на швидке, повне та неупереджене дослідження всіх обставин вчинення кримінальних правопорушень, з’ясування ступеня участі та вини кожного співучасника. Зокрема, проводяться допити підозрюваних за обставинами оголошеної їм підозри. Наразі фігуранти справи, користуючись своїми процесуальними правами, відмовляються від дачі показань слідству", – зауважено у повідомленні.

На сьогодні слідством призначено, а також проводиться тринадцять експертних досліджень зброї, боєприпасів, вибухових речовин, відео- та аудіоматеріалів, виступів і публічних закликів, зокрема й комісійна судово-психологічна експертиза щодо перевірки правдивості показань Надії Савченко. Крім того, проведено допити свідків, котрі повідомили важливі фактичні дані про обставини, які є предметом дослідження в цьому провадженні.

У СБУ також поінформували, що проходить огляд і аналіз документів та предметів, вилучених за місцями проживання та роботи Рубана та Савченко, перевіряється причетність до злочинів інших осіб. Комплекс запланованих слідчих дій триває.

Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада підтримала подання Генпрокуратури щодо зняття депутатської недоторканності з народного депутата Надії Савченко, її затримання і арешт. За даними слідства, Надія Савченко у змові з уже затриманим переговірником Володимиром Рубаном планували повалення державної влади в Україні. Зокрема, хотіли здійснити терористичні атаки в центрі Києва, заявив генпрокурор під час засідання регламентного комітету. За словами Юрія Луценка, зброю для цього завозили з ОРДЛО. А про її постачання Надія Савченко особисто домовлялася з ватажками бойовиків. Таку спецоперацію депутат готувала ще з минулого року. Намагалася навіть заручитися підтримкою українських офіцерів.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Справа Рубана": як відбувалося затримання та що вилучили силовики – ФОТО

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Вирішив покататися: п'яний автомийник викрав авто Оксани Марченко – ЗМІ
Наступний матеріал
Наші в Каннах: український фільм потрапив до конкурсної програми кінофестивалю

Справа Савченко: Луценко повідомив, коли ймовірно завершиться слідство

Держпереворот за гроші Москви: у ГПУ виникли питання до "Українського вибору" Медведчука

Сазонов: Організація "перевороту" – це не рівень Савченко та Рубана

Савченко відмовилася від перевірки на поліграфі: які подробиці розповіли в СБУ

Савченко відмовилася проходити поліграф: стало відомо чому

Адвокат розповів, чому пішов від Надії Савченко