112.ua

Савченко відмовилася проходити поліграф: стало відомо чому

  Хоча допит на поліграфі сьогодні не відбувся, була, проте, проведена психофізіологічна експертиза Савченко

  Судово-психологічна експертиза сьогодні була розпочата, формальні процедури виконані, але від тестування на комп'ютерному поліграфі народний депутат Надія Савченко за рекомендацією сторони захисту відмовилася. Про таке повідомляє "Примий".

  Причиною відмови, за інформацією психолога-криміналіста Юрія Ірхіна, стало неузгодження деяких процесуальних питань. "Це аж ніяк не стосується медичних питань, тобто це не психіатрична експертиза. Вона не відповідає на запитання, чи нормальна чи ненормальна особа, яку ми досліджуємо. Це звичайна психологічна експертиза, яка досліджує психологічні особливості дій, подій або свідчень та показів людини. Зокрема, сьогоднішня експертиза – це психологічно-судова експертиза із застосуванням комп'ютерного поліграфа – детектора брехні. Я так розумію, що з метою з'ясування правдивості чи неправдивості показань, які вона надавала під час слідства", – розповів він.

  Зазначимо, хоча допит Надії Савченко на поліграфі в четвер, 5 квітня, і не відбувся, однак була проведена психофізіологічна експертиза. Адвокати нардепа повідомили, що їм не дозволили ознайомитися з матеріалами справи, через що вони не могли підготуватися до допиту. Тож сьогодні було проведено тільки дослідження психологічного стану Савченко, яке тривало близько години в закритому форматі. Як обіцяє сторона захисту, допит можуть провести наступного разу, коли будуть узгоджені всі процесуальні моменти.

  Як повідомляв 5.UA, 23 березня суд обрав Савченко запобіжний захід у вигляді 59 діб тримання під вартою без права внесення застави. При цьому 22 березня 2018 року Верховна Рада зняла із Савченко депутатську недоторканність, проголосувала за її арешт і тримання під вартою.

  Як відомо, до цього моменту в Надії Савченко було три адвокати. Її підозрюють у підготовці державного перевороту і терактів. Савченко загрожує до 15 років ув’язнення або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

  Попередній матеріал
  АТО на Донбасі буде завершена у травні – Порошенко
  Наступний матеріал
  На Житомирщині поцілили в депутата міськради, оголошено план "Сирена"

  Від Савченко пішов адвокат – документ

  Пономарьов: "Я не вірю у вербовку Савченко в російських катівнях"

  Сім годин судової тяганини: як Надію Савченко "вдруге" відправили за ґрати

  Апеляційний суд залишив Савченко під вартою

  Арешт Савченко: суд розглядає скаргу адвокатів – відео

  Справа Савченко: Луценко повідомив, коли ймовірно завершиться слідство