Олександр Попов

Справа екс-чільника КМДА Попова: судове засідання зірвалося вчетверте поспіль

Прокурор, який мав забезпечити явку свідків, повідомив – не знає причин, з яких повістки ГПУ були проігноровані

Уже вчетверте поспіль не змогли провести засідання у справі колишнього чільника КМДА Олександра Попова, якому інкримінують причетність до організації силового розгону студентського Євромайдану 30 листопада 2013 року. На допит у Шевченківський райсуд не прибули свідки сторони обвинувачення – комунальники та міліціонери Шевченківського райвідділу, які донині працюють у структурі МВС.

Прокурор, який і мав забезпечити явку, повідомив, що не знає причин, з яких свідки проігнорували повістки, що їм надіслали з Генпрокуратури. Адвокати потерпілих наполягали, щоб на наступний розгляд свідків доправили примусово. Із ними солідаризувався і Олександр Попов, який упродовж чотирьох років не пропустив жодного засідання та вважає, що ГПУ гальмує процес.

"Це певною мірою такий бардак. Це ж свідки, які запрошені стороною обвинувачення, тобто прокуратурою. Вони забезпечують їхню явку. Для цього є всі законні підстави – якщо вони не приходять, залучити їх через накладання адміністративного протоколу чи в примусовому порядку", – заявив Попов.

Колегія суддів не побачила законних підстав для застосування примусу щодо свідків. Натомість ухвалила – оштрафувати трьох потерпілих-майданівців, які не приїжджають на засідання. Кожен з них має заплатити понад 800 грн. Захисники потерпілих назвали це прецедентом. Останнє результативне засідання в цій справі відбулось ще в грудні 2017 року.

"По всіх справах Майдану, які регулярно зриває захист, інколи – прокурори, дуже часто не з'являються свідки, от зараз так само, не було накладено жодного стягнення на жодного з представників сторін. І вперше накладено стягнення саме на потерпілих, це така дуже "цікава" позиція", – зазначила адвокат потерпілих Євгенія Закревська.

Дивіться також фотогалерею:

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Яким має бути оновлений склад ЦВК – відео
Наступний матеріал
Скандальне поховання: на Дніпропетровщині почубилися родичи померлого та ритуальна служба

Адвокати Крисіна вкотре не прийшли на засідання, суду урвався терпець

Розстріли на Майдані: чи дозволив суд долучити матеріали щодо чільника "чорної роти" "Беркуту"

Убивство беркутівців: Луценко заявляє про "неправильну кваліфікацію дій" Бубенчика

Вбивство беркутівців: як у суді розглядають справу проти майданівця Бубенчика

Розстріли на Майдані: суд дозволив допитати Захарченка, слухати Азарова – відмовився

Батько чотирьох дітей та майданівець: чому на суді щодо розстрілів Євромайдану виникла суперечка